Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Інформація
Площа Переяславської Ради
Адреса
м. Переяслав-Хмельницький, площа Воз'єднання

Головна » Mісця » Площа Переяславської Ради

Площа Переяславської Ради

У 1654 р на цьому місці відбулася Переяславська рада - генеральний військовий рада лідерів українського козацтва, на якому гетьман Богдан Хмельницький перед обличчям московського посольства боярина В. Бутурліна приніс присягу на вірність цареві Олексію Михайловичу, наслідком чого стало укладення договору про військово-політичному союзі між Україною та Московією. Україна опинилася під протекторатом Московського царства. Незабаром почався процес згортання автономії козацької держави та повного поглинання України московської державою, згодом Російською імперією.

На площі встановлено пам'ятні знаки:

Пам'ятний знак «Навіки разом» на відзначення 325-річчя возз'єднання України з Росією
скульптори Б. Е. Клімушко, Є. Ю. Горбань, Ю. М. Гирич, архітектор М. М. Фещенко

Пам'ятний знак (обелиск) на честь 300-річчя Переяславської Ради

Пам'ятний знак на честь зречення присяги Українського козацтва Московському царю

На площі розташована Успенська церква, в якій козацьку старшину привели до присяги. Неподалік - Михайлівська церква на місці княжого дитинця.

Пам'ятний знак «Навіки разом» на площі Переяславської РадиПлоща з Успенською церквоюПам'ятний знак на честь 300-річчя Переяславської РадиПроща Переяславської РадиПам'ятний знак до 325-річчя Переяславської РадиПам'ятний знак «Навіки разом» до 325-річчя возз'єднання України з РосієюПереяславська рада. Худ. Михайло Хмелько, 1951 р., Державний музей українського мистецтва, КиївЗнак на честь зречення присязі московському царюПереяславська рада (картина)Знак на честь сказування Переяславських угод

1