Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Освіта

Освіта

В системі загальної середньої освіти міста працює 8 загальноосвітніх навчальних закладів: 6 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, загальноосвітня школа І ступеня та гімназія, в яких навчаються 3636 учнів

У місті працює ліцей-інтернат, організований на базі школи-інтернату, що існує з 1961 року, де виховуються 120 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

В листопаді 1954 року в місті відкрито училище механізації сільського господарства, нині – професійно-технічне училище № 22 (ЦПТО «Переяслав-Хмельницький центр професійно-технічної освіти»). На сьогодні це потужне за навчальною базою, контингентом учнів та інженерно-педагогічним колективом училище, у якому щорічно навчається близько 1000 учнів. Нині навчальний заклад має 19 будівель загальною площею 20 тис. м. кв., де розміщено 12 майстерень, 14 лабораторій, 42 кабінети, бібліотека з читальною залою, дві спортивні зали, актова і кінозала, їдальня на 140 місць, гуртожиток на 360 місць, тощо.

Учні цього закладу одержують професії сільськогогосподарського напрямку (тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва, слюсаря-ремонтника, водія автотранспортних засобів, оператора тваринницьких комплексів та механізованих ферм, електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування, електромонтера вторинної комутації та зв’язку, плодоовочівника, бджоляра, кухаря, кондитера, кравця, вишивальниці, бухгалтера, закрійника, оператора швацького устаткування, швачки.) При ПТУ-22 постійно діють курси підготовки та перепідготовки незайнятого населення (з професій офіціанта, бармена, буфетника, продавця продовольчих та непродовольчих товарів, слюсаря з ремонту автомобілів, оператора комп’ютерного набору, електрогазозварника. )

Прикрасою міста є  навчальний заклад IV рівня акредитації Переяслав-Хмельницький педагогічний університет. В університеті функціонує 9 факультетів: педагогіки і психології, педагогічний, історичний, іноземних мов, філологічний, фізичного виховання, природничо-географічний, педагогічно-індустріальний, економічний, відділення довузівської підготовки та післядипломної освіти. На факультетах навчається понад 6,5 тисяч студентів за 22 спеціальностями та спеціалізаціями. Університет забезпечує перекваліфікацію за 12 спеціальностями педагогічного, психологічного та економічного профілю.

У сучасному Переяславі мережа дошкільної освіти міста налічує 5 закладів (близько 1100 вихованців). Педагогічні пошуки працівників дошкільних закладів зробили кожний заклад індивідуальним за змістом і напрямком діяльності. Так, пріоритетним напрямком своєї роботи обрали екологічний у ДНЗ №6 “Малятко”, естетичний – у ДНЗ №7 “Берізка”, спортивно-оздоровчий – у ДНЗ №8 “Золотий ключик”, еколого-валеологічний у ДНЗ №9 “Сонечко” та гуманітарно-естетичний – у ДНЗ №10 “Любавонька”. Останній є опорним закладом освіти Київської області.