Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Бібліотека

Бібліотека


Ташанський парк на Переяславщині: 240 років від заснування

Ташанський парк на Переяславщині: 240 років від заснування

Історія створення та сучасний стан одного з найстаріших парків України.
Переяслав новина

Постаті бандурно-кобзарського мистецтва в Україні періоду другої світової війни у експозиції Музею кобзарства

У статті розглядається питання стану кобзарського руху в Україні в період Другої світової війни, як традиційного напряму так і професійного бандурного музикування. Подаються інформаційні дані про долю Української капели бандуристів на початку війни та подальша доля цього знакового, в плані трансформації бандури у світовому просторі, колективу. В статті простежується доля бандуристів, кобзарів в роки війни та їх внесок у розвиток мистецтва бандурного співу післявоєнних років.
Переяслав новина

Традиційна та нетрадиційна війна на території України

У статті з'ясовано зміст поняття «гібридна війна» - «нетрадиційна війна». Розглянуто сутність, характерні ознаки технологій її застосування. Охарактеризовано основні елементи сучасної війни на території України. Розглянуто концепцію Ч. Москоса про три типи суспільств: «суспільство готовності до війни», «суспільство стримування війни» і «суспільство заперечення війни».
Переяслав новина

Боротьба УПА: Історичний аспект художніх інтерпретацій у романі В. Шовкошитного «Білий кречет»

У статті проаналізовано співвідношення історичної й художньої правди, доцільність використання авторської фантазії в романі В. Шовкошитного «Білий кречет». Показано методологію напрацювання джерелознавчої бази автором у розкритті теми діяльності УПА.
Переяслав новина

«Велика Вітчизняна війна» - міфологема, ідеологія, вічна пам'ять для України і українців

У статті аналізується походження, сутність і значення для України й українців концепту «Велика вітчизняна війна». Автор переконаний, що творення цієї міфологеми стало зручним інструментом сталінської пропаганди.
Переяслав новина

Чи варто святкувати «День перемоги над фашизмом» у рік небаченого розгулу російського фашизму?

В статті зроблено спробу переосмислити значення старих радянських ідеологічних свят в контексті російсько-української війни на Донбасі. Особлива увага приділена маніпулятивно- пропагандистським штампам кремлівського «агітпропу», котрі досі продовжують здійснювати руйнівний вплив у вітчизняному соціокультурному просторі.
Переяслав новина

Шляхами великого кобзаря. Тарас Шевченко і Переяславщина

У статті висвітлюється переяславський період життя і творчості великого українського мислителя, поета і художника Тараса Григоровича Шевченка.
Переяслав новина

Переяславські Андруші у творчій спадщині Т. Шевченка та Д. Косарика

У статті мова іде про одне із сіл Переяслав-Хмельницького району Київської області, яке разом із сс. В 'юнища, Циблі, Григорівка, Комарівка, Монастирище, Трахтемрів та іншими було затоплене під час створення Канівського водосховища, а саме Андруші. У цьому селі побували у свій час письменник, поет, митець Т. Г. Шевченко, літературознавець та науковець Д. М. Косарик які у своїй творчості приділили йому увагу, адже сьогодні дослідити історію та традиційну культуру цього села вже не можливо.
  • 1 (поточна)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5