Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Як їзда на самокаті впливає на здоров’я

Як їзда на самокаті впливає на здоров’я

На сьогодні самокат перестав бути суто дитячою забавкою, адже таким засобом пересування з задоволенням користуються й дорослі. За словами користувачів, ця любов зумовлена можливістю бути мобільним без великих витрат, а також змогою без зайвих зусиль зміцнювати свій організм.
Як їзда на самокаті впливає на здоров’я

На сайті АЛЛО розказали, чи насправді їзда на самокаті приносить користь здоров’ю та якою може бути шкода від його використання.

Чим корисні прогулянки на самокаті

Перш за все слід виділити вплив на нервову систему, адже процес допомагає позбутись стресу, отримати заряд бадьорості та приємних емоцій. Серед інших плюсів виділяють:

 • профілактику захворювань серцево-судинної системи;
 • зміцнення нижніх кінцівок та попередження варикозу;
 • тренування очних м’язів;
 • зміцнення системи дихання;
 • покращення роботи опорно-рухового апарату;
 • зміцнення імунної системи.

Для чоловіків

Активна їзда сприяє інтенсивному кровопостачанню органів малого тазу, тому може використовуватись як один з чинників профілактики простатиту та аденоми.

Для жінок

Фізичні навантаження сприяють отриманню гарної фігури. Якщо немає бажання регулярно займатись фітнесом, всього тридцять хвилин приємної прогулянки на самокаті замінять одне заняття в спортзалі. Навантаження дозволять підкачати м’язи пресу, спини та сідниць.

Скільки калорій можна спалити під час поїздки? Показники залежать від тривалості прогулянки та ваги людини. Наприклад, жінка з масою тіла 70 кг за годину спалить близько 420 ккал.

Для дітей

Їзда на самокаті – це не тільки фізичне навантаження та профілактика розладів психоемоційного стану. Під час катання в дитини зміцнюється вестибулярний апарат, розвивається координація. Придбати засіб для пересування можна навіть для маленьких дітей, а для більшої безпеки використовувати його в домашніх умовах.

Шкода від самоката

Міфи про те, що використання такого засобу пересування є шкідливим, давно науково спростовані:

 1. Щоб отримати викривлення хребта, дитині потрібно кататись на ньому протягом хоча б трьох годин, на що малюки не здатні. Навіть дорослі люди використовують засіб з перервами.
 2. Отримання травми при дотриманні правил експлуатації та техніки безпеки можливе лише через непередбачувані обставини. Але такий ризик не більший, ніж під час прогулянки на велосипеді, адже засіб не дає змоги розвинути дійсно небезпечну швидкість.

Правила вибору самоката

Купити самокати у Вінниці можна для всіх членів родини, адже виробники пропонують міські варіанти засобів для дітей та дорослих. Окремо варто виділити моделі для людей похилого віку.

В цілому, вибір варто здійснювати з урахуванням таких параметрів:

 • матеріал, з якого виготовлена конструкція;
 • габарити площадки для ніг та висота керма, що впливають на маневреність на швидкість руху;
 • тип та розмір коліс, від яких залежить безпека їзди;
 • наявність ручного гальма для можливості здійснити екстрену зупинку.

Самокат – це чудовий засіб пересування, який можна використовувати для забав, міських поїздок та сімейних походів.1