Як правильно обрати оперативну пам'ять для комп'ютера

Один із основних компонентів стаціонарного комп'ютера — оперативна пам'ять. Саме від її характеристик залежать швидкість та ефективність роботи всієї системи. Якщо ви хочете самостійно провести апгрейд ПК, варто знати, за якими критеріями обирати оперативну пам'ять.
На що звернути увагу?
При виборі нової оперативної пам'яті слід зважати на робочі характеристики комп'ютера. Основні параметри, які впливають на ефективність оперативної памяті:
- максимальна частота, яку може підтримати процесор;
- тайминг — кількість імпульсів, котрі потрібні для виконання операцій;
- сумісність оперативної пам'яті і процесора;
- сумісність роз'єму плати та оперативної пам'яті;
- пропускна здатність шини.
Щоби підібрати новий компонент максимально ефективно, слід перевірити максимальний обсяг памяті, котрий підтримує материнська плата. Ці характеристики, як правило, вказуються на самій платі. Також ви можете знайти ці дані на сайті виробника.
Підбирати обсяг оперативної памяті важливо з огляду на призначення вашого робочого чи ігрового комп'ютера.
Важливі характеристики вибору оперативної памяті
Варто враховувати також форм-фактор — цей параметр визначає розміщення контактів на платі, їх кількість, габарит модулів. Найбільш розповсюджені форм-фактори: DIMM та SO-DIMM. Форм-фактор першого типу використовується для стаціонарних комп'ютерів, а другий — для ноутбуків та комп'ютерів компактного формату. Перед вибором оперативної памяті варто перевірити, який саме форм-фактор потрібен системі вашого ПК.
Об'єм — тут також варто враховуватися заводські характеристики комп'ютера. Старі версії ПК підтримують 32-розрядні версії ОЗП, обсягом до 4 Гб, тому для них немає сенсу збільшувати обсяг.
Частота — по цьому параметру можна визначити, скільки операцій з обробки інформації за одну секунду відбувається на каналі. Обираючи частоту варто перевірити, який параметр підтримує материнська плата і процесор. Інакше ви купите пам'ять, яка працюватиме повільніше, адже базові компоненти комп'ютера просто не підтримують її потужності.
Пропускна здатність — це комплексна характеристика можливостей памяті. Розраховується вона як добуток обсягу даних, переданих за один такт на частоту системної шини. Чим вища пропускна здатність модуля, тим швидше буде працювати збірка.
Деякі модулі підтримують XMP — це нова технологія Intel, котра застосовується, переважно, для оперативної памяті комп'ютерів, орієнтованих на професійну діяльність.
Не менш важливим параметром є тайминг. Він позначає тривалість затримки інтервалу між відкриття рядка і стартом зчитування бітів. Вимірюється тайминг у наносекундах і кількості тактів. Чим він менший, тим вищою буде швидкість обчислення модуля памяті. Якщо ви плануєте доставити планки памяті до вже працюючих, бажано обирати модулі з аналогічним таймингом.
В магазині Comtrade ви зможете підібрати модуль оперативної памяті для будь-якого комп'ютера, стаціонарного чи портативного.