Торцева планка для м'якої покрівлі

Елемент покрівельної системи, торцева планка для м'якої покрівлі, виконує захисну, декоративну функцію. Її пряме призначення - закривати краю обрешітки (плит OSB, шпунтованої дошки, фанери) від зовнішніх впливів, в тому числі погодних. Ще одна корисна властивість фронтальної планки-захист від підриву вітром шарів бітумної черепиці. Декоративна перевага полягає в тому, що така торцева планка для м'якої покрівлі https://mostasia.com.ua/product/tortsevaya-dlya-myagkoj-krovli/ завершує фінішну установку покрівлі, надаючи скату плавний і закінчений вигляд.
Цю деталь ще називають фронтонною (вітровою) планкою, позначаючи її місце і важливість в процесі завершення покрівельних робіт. Кріпиться планка не тільки на м'які покрівлі, але і на металочерепицю. Буває двох видів:
- пряма;
- з ребром (має додатковий елемент жорсткості).
Функції торцевої, вітрової планки
Розглянемо більш детально функціональне призначення покрівельного елементу.
- Захист від різких поривів вітру. Якщо планка відсутня, вітер може зірвати настил даху або пошкодити його.
- Додаткова жорсткість. Особливо актуально для м'яких покрівель.
- Перешкода будь-яким атмосферних опадів. Дерев'яні елементи покрівлі завжди вразливі до вологи, снігу, цвілі, вітру. Захист у вигляді торцевої планки зводить ці небезпеки до нуля.
- Захист від різноманітної живності і птахів. Не дає влаштовувати гнізда горобців, ластівок, а також ос, бджіл і шершнів.
- Охайний вигляд даху. Майстри кажуть - закінчений вигляд. Покрівля виглядає як єдине ціле.
Деталь виготовляють з листової сталі товщиною до 0,5 мм у м'яких покрівлях типу бітумної черепиці виконують напилення поліестером, а також фарбують в колір основної покрівлі. Номінальна довжина деталі 2 метри. Хоча профіль деталі можна виконати який завгодно за бажанням замовника, він повинен підкорятися одному правилу: накривати гребінь хвилі покрівлі по ширині, щоб всередину не потрапляла волога. Що стосується висоти елемента, вона теж вибирається з урахуванням повного закриття собою краю покрівлі.
Монтаж
Установка торцевої планки для м'якої покрівлі, як ми вже сказали, завершує собою Покрівельні роботи. Вона монтується в самому кінці поверх покрівельного покриття.
Монтаж розділений на наступні процеси:
- підготовка торцевої дошки: просочення антисептиками (протипожежними сумішами);
- прикрутка планки до гребеня покрівельного листа від низу до верху (коника). Прикручуючи деталь, стежать за стиком. Наприклад, використовують самоклеючий ущільнювач для додаткової волого -, пилонепроникності;
- кріплення проводиться шурупами з капелюшком в колір покрівлі з кроком в 1 м;
- встановлюють планку способом "внахлест". Бажано залишати нижній край планки довжиною не менше 100 мм;
- в кінці надлишок матеріалу відрізають у коника.
Звертаємо увагу, що монтаж планки повинен виконуватися професійними майстрами-покрівельниками. Це запорука безпроблемної експлуатації всієї покрівлі. Якщо фронтальна планка встановлена правильно, вона охоронить настил від пошкодження і деформації на довгі роки.