Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Сучасні матеріали технології в лікуванні зубів

Сучасні матеріали технології в лікуванні зубів

Сучасні матеріали технології в лікуванні зубів

Медицина – область, у якій сучасні технології останніми роками буквально здійснили революцію. Стоматологія, будучи одним з найбільш наукомістких напрямків медицини, може бути ідеальним доказом цього. Зміни, які стали можливими завдяки новітнім технологіям, торкнулися практично всіх її областей – діагностики, лікування, протезування, профілактики. Нові препарати та матеріали, методи дослідження та комп'ютерне моделювання міцно увійшли до стоматологічної практики.

До найпомітніших проривів у цій сфері можна віднести:

 • використання комп'ютерних технологій у процесі діагностики, лікування та протезування зубів, цифрова рентгенологія;
 • застосування лазера у лікуванні захворювань ротової порожнини;
 • застосування озону для обробки уражених ділянок зуба;
 • шліфування за допомогою повітря;
 • використання нових методів знеболювання при лікуванні та протезуванні;
 • застосування нових матеріалів виготовлення пломб, протезів і зубних коронок.

Застосування комп'ютерних технологій

Сьогодні і діагностику, і лікування, і протезування зубів в стоматологічній клініці Olanko Dental Studio olanko.com.ua важко собі уявити без використання у тому чи іншому вигляді комп'ютерних технологій. Спеціальні комп'ютерні програми здатні моделювати ротову порожнину пацієнта, що дозволяє лікарю ефективніше поставити діагноз, підібрати вид терапії та протезування, прописати рекомендації для хворого. А пацієнт отримує можливість візуально ознайомитися зі станом своїх зубів і краще зрозуміти, у чому полягає лікування та протезування.

Одним із останніх досягнень є так звана нейром'язова стоматологія, при якій вивчається нейрофізіологія ротової порожнини та особливості руху щелепи пацієнта, активність жувальної мускулатури. Цілком очевидно, що отримання та обробка таких даних неможлива без складної комп'ютерної техніки. Також у Olanko Dental Studio використовуються програми, що вивчають міміку пацієнта. Все це дає можливість стоматологу користуватися повною анімованою моделлю ротової порожнини, виведеною на комп'ютерний дисплей, де він може повертати тривимірне зображення в будь-якому напрямку і розглядати під різними кутами.

Новітні матеріали

Найбільше нові матеріали потрібні, звичайно, у протезуванні. Однак і в лікуванні зубів (зокрема, у пломбуванні) вони відіграють сьогодні величезну роль. При постановці пломби використовуються інноваційні композитні матеріали. Застосування багатьох з них дозволяє одночасно замінити свердління зуба бормашиною та заповнити порожнечі у пошкодженій тканині зуба. Часто використання подібних методик дозволяє зробити всі необхідні для лікування карієсу маніпуляції за один візит.

Популярним методом такого впливу є айкон або рідка пломба. Суть його полягає в тому, що світлокомпозитний матеріал наноситься на спеціально підготовлений зуб і проникає всередину його структури. Процедуру повторюють двічі. Затвердіння речовини, що просочить тканину зуба, відбувається під впливом світла. Таким чином відбувається запечатування ураженої ділянки. Після закінчення процедури зуб полірується, і місце пломби стає невиразним на його поверхні.

Схожа технологія використовується при установці фотопломби. Тут також застосовується композитний матеріал, який під дією ультрафіолету твердне всередині зуба і може набувати необхідної форми. Метод широко застосовується також для відновлення втрачених ділянок зубів і сколів на пломбах, так як має міцність і дозволяє нарощувати будь-які потрібні обсяги пошарово.

Застосування лазера

За допомогою лазера в наш час вирішується дуже широкий спектр проблем. Ось лише деякі сфери його застосування:

 • діагностика та терапія при карієсі;
 • лікування періодонтиту та пульпіту;
 • видалення новоутворень різної природи;
 • усунення підвищеної чутливості зубів;
 • лікування кровоточивості ясен;
 • виконання функції скальпеля при хірургічних процедурах;
 • повна дезінфекція ротової порожнини.

Терапія із застосуванням лазера має цілу низку переваг перед традиційними способами лікування:

 1. Лазер забезпечує стовідсоткове знезараження при всіх видах операцій.
 2. При його застосуванні немає ризику кровотеч.
 3. Усі процедури абсолютно безболісні.
 4. Мінімальна травматична дія на тканині, що сприяє їхній хорошій регенерації.

Цей метод практично позбавлений недоліків. Єдиним із них можна вважати його високу вартість на сьогоднішній день.

Використання озону

Озон застосовується переважно при карієсі. Це також безболісний сучасний метод, що дозволяє повністю відмовитись від застосування бормашини. Суть процедури полягає у повній дезінфекції ураженої ділянки зуба. Обробивши зуб озоном і знищивши всі патогенні мікроорганізми, його поверхню покривають складом, що відновлює емаль. Вся процедура дезінфекції займає не більше ніж пів хвилини. Плюси цього способу:

 • для проникнення в уражену область зуба не слід застосовувати бормашину;
 • висока швидкість операції;
 • повне знезараження;
 • безболісність операції, що робить застосування озону особливо популярним у дитячій стоматології.

Недоліком є те, що його застосування можливе не завжди. Бувають глибокі ураження зубів, коли без бормашини дістатись потрібної ділянки не виходить.

Шліфування повітрям

У сучасній стоматології існують різні способи заміни бормашини для обробки уражених ділянок зубів перед установкою пломби. Одним із них є застосування повітря для шліфування поверхні зуба (мікроабразивна обробка). З повітрям на неї подаються абразивні мікроскопічні частинки, які шліфують зуб, видаляючи уражені частини тканин. Метод характеризується високою точністю спрямованого потоку повітря, що дозволяє захистити довколишні тканини від пошкодження. Цей спосіб рекомендується застосовувати на ранніх стадіях карієсу.

Сучасні методи знеболювання

Однією з найбільших досягнень у сфері стоматології став винахід нових методів знеболювання. Усі, хто мав проблеми із зубами, знають, що для пацієнта головним питанням завжди залишалася можливість ефективного знеболювання. Страх перед хворобливими процедурами для багатьох став головною причиною відмови від лікування зубів, що веде до плачевних результатів. Сьогодні подолати цю проблему допомагають не лише нові способи лікування, що взагалі не потребують анестезії, а й сучасні методи знеболювання.

Серед медикаментозних засобів слід відзначити нові препарати, що прийшли на зміну звичним новокаїну та лідокаїну. Їхня дія в рази сильніша і не дає побічних ефектів. Окрім медикаментозних, зараз застосовуються й інші нові засоби. Один з них – седація. Це вид наркозу, у якому немає повного занурення пацієнта в сон з повним відключенням свідомості. Стан седації можна назвати поверхневим сном, коли пацієнт перебуває у свідомості, але зі зміненим больовим порогом та зниженою тривожністю. Необхідні для досягнення такого стану препарати вводяться в організм у вигляді дихальної суміші (дихальна маска) або у вигляді внутрішньовенного вливання. У методу набагато менше протипоказань та побічних ефектів, ніж у загального наркозу.1