Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Інформація
село Студеники (Жовтневе)

Населення - 1911 осіб.

Територія - 6770 тис. м²

Щільність населення - 282,27 осіб / км²

Головна » Села » Студеники

село Студеники (Жовтневе)

Жовтневе (до 1959 року Студеники) - село, центр сільської Ради. Лежить на автомагістралі Київ-Харків, за 20 км на північний схід від районного центру та за 7 км від найближчої залізничної станції Переяславська. Сільраді підпорядковане село Козлів. Дата заснування Студеників невідома, але можна з певністю сказати, що село існує понад 300 років, бо воно ще зазначено на карті французького інженера Боплана, складеній у другій чверті XVII ст. Першими жителями тут були, очевидно, переяславські козаки.

Історія села Жовтневе

Історія села розпочалася не так давно. В третю неділю серпня 1950 року, під керівництвом Корзуна Миколи Адамовича на межах земель сіл Козлова та Студеники комсомольцями цих населених пунктів Бондарем Віталієм Івановичем та Близнюк Надією Микитівною в урочистій атомосфері, під гучні оплески односельців був закладений перший камінь забудови селя Жовтневе.

На зібранні Микола Адамович запевнив своїх земляків у тому, що на цьому місці будуватиметься село нового типу – з широкими вулицями, з дорогами із твердим покриттям, з водомережею та газом в кожній оселі, в якій кожний селянин, прийшовши з роботи, матиме можливість помитися в теплій ванні. У селі зникнуть немилозвучні назви таких вулиць як Жабокрюківка, Мухорівка та ін. Будуть збудовані нові сучасні приміщення школи, дитячого садку, будинку культури та інші необхідні для села заклади.

Жовтневе було одним із перших сіл Київщини, що розбудувалося по- новому. У його центрі було споруджено сучасний торговий дім, згодом з’явилася школа з новими просторими класами та кабінетами, де працювало багато шкільних гуртків, спортзал, навіть басейн,та парниково – тепличне господарство, де готували механізаторів, водіїв, мотоциклістів. При школі також діяв столярний цех, в якому з великим задоволенням навчалися справі сільські хлопці. Працівники цеху дали путівку в життя не одному юнаку нашого села. Тут первинні знання отпримав, для прикладу Борис Блошицький, Анатолій Усик, та інші жителі села, які вважаються справжніми майстрами своєї справи.

Згодом поруч з центром села збудували великий красивий дитячий садок, який відвідували іноземні делегації, що часто приїздили в село. Потім за селом був збудований великий товарно – молочний комплекс, на території якого працював будинок тваринника з сауною та басейном. У будинку тваринника діяв, медпункт, їдальня, магазин в якому можна було придбати різний товар. У господарство часто приїздили вітчизняні та іноземні делегації, студенти.


1