Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Інформація

У Вовчкові 413 житлових будинки
Населення становить 711 осіб

Головна » Села » Вовчків

село Вовчків

Легенда про заснування цього села – з часів Київської Русі. Під час набігів татаро-монгольских полчищ жителі міст і сіл, втікали в дикі нетрі, аби сховатися від дикунських племен. Гарним для цього місцем були заболочені заплави річки Трубіж та чагарники довкола. За переказами, один із таких утікачів оселився в лісі на постійне місце проживання самотньо, за що його прозвали Вовкулакою. Та поступово на це місце приходили жити й інші, а поселення прозвали Вовчків.

Місце розташування Вовчкова було дуже зручним – з одного боку болотисті заплави, гарні для сінокосів та випасання худоби, а з іншого – родючі поля, на яких визрівали щедрі врожаї. Природні запаси дичини та риби рятували життя вовчківчанам і в роки голодомору 1933-го.

Після війни почався новий період в історії села. Передусім він пов’язаний із будівництвом Трубізької зрошувальної системи, в ході якого болото осушили, поглибили і розширили річище Трубежа, прорили канали і спорудили шлюзи. Усе це докорінно змінило природній баланс і навіть місцевість.

Втім, на розвиток Вовчкова це вплинуло мало. Більше того, у радянські часи село віднесли до розряду неперспективних, тобто ніякого соціального будівництва тут не велося, роботи молодим людям бракувало і вони виїжджали, адміністративно село підпорядковувалося сусіднім Пристромам. Тільки коли в 1989 році в селі відновилося місцеве господарство - радгосп ім. Жукова, а за тим тут почали зводити будинки для переселенців із чорнобильської зони, до вовчківчан прийшла цивілізація. Був підведений природній газ, водопровід, асфальтовано дороги, з’явилися новобудови. У грудні 1992 року була створена Вовчівська сільська рада.

На сьогодні в селі діють не повна школа з дитсадочком, клуб, бібліотека, пошта, працює три торгівельних заклади, сільською радою утримується млин. На жаль, єдине сільгосппідприємство розпалося, земельні паї орендують тепер три приватні дрібні господарства. У селі діє церква Преподобної Параскеви.

У цьому селі народилося чимало людей, які стали визначними особистостями в різних галузях.  Передусім талановиті поети Ольга Розовик та Володимир Коломієць.


1