Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Статті » Призначення та види тактичних плитоносок

Призначення та види тактичних плитоносок

Призначення та види тактичних плитоносок

Плитоноска тактична − це частина захисної амуніції військовослужбовців, яка має вигляд жилета із відсіками для розміщення бронеплит. Основне завдання – захист куль, осколків та холодної зброї. Плитоноска plate carrier виготовляється із міцного та стійкого до розривання текстилю (оксфорд, кордура і т.п.), здатного витримувати вагу плит, яка переважно складає 4 – 7 кг. У ролі захисних елементів використовуються плити із кевлару, спеціального поліетилену підвищеної міцності, титанових та інших металевих сплавів, кераміки. Іноді конструкцією передбачені підсумки (або змога їх кріплення) й додаткові кишені та відділення для невеликих предметів (документи, запальнички й т.д.) Купити плитоноску можна у спеціалізованих магазинах, наприклад, на сайті https://wiking.ua/catalog/plate-carrier/. В каталозі представлена продукція перевірених виробників, тому можна бути впевненим, що придбане спорядження буде відмінно справлятися зі своїми завданнями. Це як закордонні марки, так і вітчизняні, які пропонують якісні товари за нижчою, ніж в іноземних брендів, вартістю.

Захисна амуніція: тактичні плитоноски

На які різновиди поділяються плитоноски?

Плейт керріер класифікуються на такі види:

  • Для прихованого носіння. Цей вид обирають представники спецслужб, поліціянти, а також військові у ситуаціях, коли необхідно приховати факт наявності броні. Такі модифікації легкі, практично непомітні під формою чи звичайним одягом.
  • Для відкритого носіння, з полегшеною конструкцією. Плитоноска військова відкритого типу швидко одягається та знімається, захищає зону спини та грудей, проте відсутній захист з боків. Однак, якщо обрати екземпляр з боковими кишенями, у які вставляються кевларові плити, можна вберегти себе від поранень осколками.
  • Стандартні бронежилети, у яких передбачена можливість встановлення бокових плит. Вони надають високий захист, проте важкі та громіздкі, що не завжди зручно, коли необхідно діяти швидко і з максимальною свободою рухів.
  • Модульні системи. Відмінна риса – можливість встановлення додаткових модулів для захисту плечей, шиї, паху. Таким чином вдається забезпечити той рівень захисту, який необхідний за певних умов.

Види тактичних плитоносок

На що звернути увагу при виборі захисної амуніції?

При виборі слід визначитися не лише з видом, а й з функціональністю моделей. Вони можуть бути оснащені петлями PALS (система MOLLE) для носіння підсумків, запасних боєкомплектів, ліхтариків і тощо, системою швидкого скидання, елементами для точної адаптації спорядження до статури його власника. Коли важливе маскування, потрібно надавати перевагу камуфляжному забарвленню, для дій в умовах міста оптимальний варіант – однотонні відтінки (чорний, олива, койот й т.д.). Тому обираючи екіпірування, приділяйте увагу місцевості, в якій необхідно буде знаходитись бійцям та необхідність в наявності додаткових кишень та кріплень.



1