Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Правила вибору надійного дитячого закладу

Правила вибору надійного дитячого закладу

Розумка

Багатьом батькам часом дуже важко зробити вибір на користь того чи іншого дитячого садка, адже стільки різних складнощів та аспектів, на які потрібно звернути увагу. Тут доводиться звернути увагу і на харчування дітей у дитячому дошкільному закладі, і на ставлення вихователів до дітей у групі, одним словом, на багато аспектів життя коханої дитини, яка вирушає у своє перше велике плавання. Всі ці критерії намагаються враховувати у роботі дитячого закладу «Розумка», так як цей заклад є місцем, де педагоги дружать із дітьми, підтримують їх починання, радіють успіхам вихованців, адже немає більшої нагороди для педагога, ніж щастя в очах твого учня. Батьки сподіваються знайти «свій», найнадійніший дитячий садок, який підійде саме їхній дитині і допоможе малюкові знайти свій другий дім

Сім важливих рекомендацій щодо правильного вибору дитячого садка

1. Який вибрати дитячий садок: приватний чи державний

Насамперед, потрібно розібратися батькам: чи хочуть вони скористатися можливістю відвідування державного дитячого садка або їх влаштовують умови (хоч і дорожчих, але в якихось аспектах надійніших) приватних дошкільних закладів. Спочатку потрібно розібратися, чи може сім'я дозволити собі оплату послуг приватного дитячого садка.

2. Визначаємося з метою відвідування дитячого садка

Наступне, на що потрібно звернути увагу, це власні цілі батьків щодо специфіки дитячого садка. Поставте собі питання: «Що для мене найважливіше у виховному процесі?», оскільки від цього залежатиме ваше почуття задоволеності роботою співробітників ДНЗ. Наприклад, персонал дитсадка приділяє максимум уваги розвитку творчих і фізичних здібностей дитини, але  не робиться акцент на якісний нагляд дітей. Для батьків, яким абсолютно не важливо, за якою розвиваючою методикою працюють педагоги, буде не дуже приємно дізнатися, що діти під час ігор на дитячому майданчику страждають від нестачі уваги з боку вихователів, що призводить до травм та падінь.

Визначаємось з батьківськими уподобаннями:

 • Якісний нагляд та турбота про безпеку перебування дитини на території дитячого садка.
 • Дотримання найефективніших методик розвитку дитячих здібностей та характеру.
 • Навчання дітей рахунку, читання, іноземної мови та інших корисних життєвих навичок, наприклад, основ здорового харчування.

Дитячий садок - це територія дитячого спілкування, тому що цікавіше дітям, тим краще.

Робимо вибір на користь одного з перерахованих вище напрямків і звертаємо на нього увагу при першому відвідуванні дитячого садка.

3. Відстань до дитсадка теж грає роль

Зверніть увагу на віддаленість дитсадка від будинку дитини. Продумайте, як батьки можуть полегшити процес доставки малюка до дитячого закладу. Якщо дитячий садок знаходиться близько до місця роботи батьків, то це може стати ще одним плюсом на користь вибору зручного дитячого садка.

4. Зберіть усю потрібну інформацію у цифрах

Вибираючи хороший дитячий садок з декількох варіантів, можна скласти таблицю з важливими цифровими даними. У такому вигляді зібрана інформація краще структурується та допомагає зробити правильний вибір.

У таблицю порівняння можна вписати таку інформацію:

 • Час відкриття та закриття дитячого садка;
 • Кількість дітей у групі;
 • Кількість вихователів та нянь у групі;
 • Дані про харчування (час сніданку, обіду, вечері);
 • Дані про оплату та додаткові внески;
 • Час, що витрачається на дорогу до дитячого садка;
 • Кількість освітніх курсів у програмі дитячого садка;
 • Сума оплати додаткових освітніх курсів, що надаються співробітниками ДНЗ.

5. Що їдять діти у дитячому садку

Обов'язково потрібно з'ясувати питання дитячого харчування у дитсадку. Поставтеся до цього серйозно. Наприклад, потрібно дізнатися: чи готується їжа прямо на території установи, чи її доставляють. Якщо харчування привізне, воно може бути не таким свіжим і корисним у порівнянні з тим, яке готується в самому дитячому садку.

6. Розвідка боєм

Вибравши кілька вподобаних дитячих садків і зібравши всю потрібну інформацію від друзів і знайомих, постарайтеся знайти час і відвідати всі «придатні» дитячі заклади, щоб познайомитися з педагогічним персоналом, відчути психологічну атмосферу, в якій проводитиме більшу частину дня ваше дошкільня. При цьому будьте трохи «розвідником» і придивляйтеся до всіх «дрібниць»:

Обов'язково візьміть на «екскурсію» малюка і прислухайтеся до його відчуттів: якщо дитина відразу відчула, що у «зразково-показовій» установі буде нудно і вона не буде тут по-справжньому комусь дорога і потрібна, то сміливо йдіть шукати інший дитячий садок .

7. Адаптаційний період – важливий час у житті дошкільняти

З'ясуйте особливості проходження адаптаційного періоду, коли Ви будете ходити разом з дитиною до дитячого садка. Переконайтеся, що педагоги розуміють важливість цього заходу і націлені надати вам необхідну допомогу для того, щоб допомогти дитині звикнути до нових умов.

Надійність дитсадка залежить багатьох чинників: професіоналізму вихователів і кухарів, нянь і навіть двірника; від якості іграшок та якісного ремонту приміщень. Але відразу вибір зробити досить важко, тому повна впевненість у правильності вибору настане лише після одного-двох тижнів відвідування дитсадкової групи. Всі зусилля з пошуку «свого» дитячого садка виправдаються швидкою адаптацією дитини до колективу та життя поза домом. Тобто поведінка малюка не зазнає різких змін, не з'являться несподівані примхи і батьки зрозуміють, що у дитини все гаразд. Задоволення від відвідування улюбленого дитячого садка – досить приємна нагорода для відповідальних батьків, які вирішили правильно вибрати дитячий садок для улюбленого диво-чада.1