Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Правила перевезення дітей в автомобільному транспорті

Правила перевезення дітей в автомобільному транспорті

Перевезення дітей в автомобільному транспорті в Україні регламентовано законом. Зокрема, неприпустимо перевозити дітей віком до 12 років або зрістом нижче 145 см на передньому сидінні або задньому без автомобільного крісла.
Правила перевезення дітей в автомобільному транспорті

Що потрібно враховувати

Основні правила ПДР свідчать, що:

  • заборонено перевозити дітей на сидінні мотоцикла чи мопеда;
  • не можна возити маленьких пасажирів у темний час доби в складі організованих груп;
  • категорично заборонено возити дітей у кузові транспортного засобу, якщо пасажирам менше ніж 16 років.

Якщо не дотримуватись цих правил, водій в Україні потрапляє під адміністративну відповідальність. Розмір штрафу невисокий, але краще не нехтувати законом, щоб забезпечити безпеку маленького пасажира. Обов'язково треба використовувати дитячі автомобільні крісла.

Діти до 12 місяців

Для малюків від народження й до року необхідно використовувати лише автомобільну люльку. Її встановлюють на передньому, сусідньому з сидінням водія кріслі таким чином, щоб голова малюка розташовувалася в бік руху транспорту. У такий спосіб батьки можуть відстежувати стан дитини.

Важливо: дитину під час поїздки краще розташовувати лежачи або напівлежачі, оскільки у віці до 12 місяців її голова становить 30% від маси тіла. Тому в такому положенні вдається знизити навантаження на хребет.

Пасажири від 1 до 7 років

У цьому випадку автомобільне крісло підбирають залежно від віку та зросту дитини. Бажано вибрати модель з функцією регулювання підлокітників та підголівника по висоті. Таким чином можна серйозно заощадити на покупці крісла по мірі дорослішання малюка.

Пасажири від 7 до 12 років

У цьому випадку можна замість автомобільного крісла використовувати  бустер — це сидіння, яке піднімає дитину в середньому на 10-12 см над висотою стандартного пасажирського крісла. Таким чином ремені безпеки розташовані правильно з погляду анатомії в зоні стегон і грудної клітки.

Важливо: доведено, що автомобільне крісло рятує життя дитині віком до 12 років у 71% випадків, до чотирьох років — у 50% випадків.

Правила вибору крісла

У першу чергу необхідно враховувати вік та вагу дитини. І тут дитячі автомобільні крісла діляться на групи.

  • Нульова — призначена для малюків з вагою не більше 10 кг та віком до року.
  • Група 0+ розрахована на маленьких пасажирів віком до 18 місяців вагою трохи більше 13 кг.
  • Група 2 призначена для дітей від 3 до 7 років. Максимальна вага пасажира — 15-25 кг.
  • Крісло групи 3 розраховані на дітей з вагою від 22 до 36 кг та у віці 6-12 років.

Є також автомобільні дитячі сидіння із комбінованої групи. Тут запропоновані крісла-трансформери, що поєднують у собі характеристики всіх перерахованих вище категорій. Купуючи такий виріб, батьки витрачають кошти один раз, але використовують його майже весь період дорослішання дитини.

Якщо вагаєтесь з вибором під час покупки, скористайтеся допомогою консультанта в магазині. Можна також придбати крісло с вмонтованими динаміками, отвором для пляшечки або стакану й таке інше.1