Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Правила дезінфекції стоматологічного кабінету

Правила дезінфекції стоматологічного кабінету

Побачивши кабінету стоматолога в голову приходить лише одна аналогія-це приміщення виглядає як стерильна кімната, де щодня проводяться мікрооперації на зубах і яснах. Через ранки в роті в організм людини можуть потрапити шкідливі бактерії і подразники, здатні послабити імунну систему і порушити функціонування організму в цілому. Тому кабінет стоматолога - це свого роду операційна, де важливо підтримувати стерильність приміщення, обладнання та інструментів.
Правила дезінфекції стоматологічного кабінету

Прибирання та дезінфекція приміщення стоматологічного кабінету

Чистку, прибирання та дезінфекцію кабінету лікаря-стоматолога можна розділити на 3 етапи:

Стандартне прибирання проводиться два рази в день: перед відкриттям кабінету і після його закриття. Цей етап являє собою вологе прибирання та дезінфекцію всього Кабінету, обладнання та інструментів. Для чищення та дезінфекції використовуються спеціальні розчини, що вбивають всі можливі бактерії і віруси. Якщо в кабінеті є важкодоступні поверхні, то їх рекомендується зрошувати іригаторами – концентровані дезінфікуючі засоби, здатні проникнути навіть у вузькі щілини і на мікроскопічні поверхні. Після чищення кабінету та обладнання в хороших кабінетах використовуються УФ-лампи протягом години для закріплення результату. Потім поверхні протираються стерильними серветками і УФ-лампи включаються повторно.

Дезінфікуюча чистка перед прийомом кожного клієнта. Цей етап проводиться регулярно, кілька разів на день. Тому між прийомами, як правило, у стоматологів є кілька хвилин на перерву. Експрес-прибирання Кабінету полягає в обробці поверхонь робочого місця лікаря та інструментів дезінфікуючими засобами. При цьому обробці піддаються тільки ті інструменти, які необхідні при прийомі наступного пацієнта. Сам же лікар повинен вимити руки після минулої процедури і обробити їх антисептиком. Чистка всього приміщення на цьому етапі не обов'язкова.

Ретельне прибирання. Проводиться раз на тиждень. Цей етап має на увазі більш ретельну дезінфекцію приміщення, обладнання та інструментарію лікаря. У більшості випадків клінінгові фахівці використовують правило «подвійної обробки», суть якого полягає в чищенні поверхонь і обладнання двома різними розчинами. Після прибирання кабінет обробляється ультрафіолетовими променями, і його поверхні знову промиваються чистою водою і протираються дезінфікуючими серветками. Воду необхідно міняти кілька разів за час генерального прибирання.

Дезінфекція інвентарю та обладнання

Знімні деталі обладнання обов'язково повинні піддаватися дезінфекції, як і всі інші інструменти. Їх обробляють два рази спиртом перед кожною процедурою, а після закінчення робочого дня, занурюють на годину в розчин інкрасепта або в хлорамін.

Всі інструменти ручного застосування, які використовувалися в процесі процедури і при контакті зі слизовими пацієнта дезінфікуються відразу після застосування, а потім піддаються передстерилізаційної обробці і фінальної стерилізації.

Дезінфекція інструментів виглядає так: приблизно на 30 хвилин весь інвентар лікаря-стоматолога занурюється в спеціальний посуд для дезінфекції із заздалегідь підготовленим розчином інкрасепта, хлорсепта і перекисом водню (підійдуть також їх аналоги). Спеціальний дезрозчин можна використовувати не більше шести разів, після чого необхідно налити новий.

Прибирання обладнання та інвентарю лікаря-стоматолога необхідна після прийому кожного пацієнта. Якщо в процесі роботи були використані одноразові інструменти, то їх теж потрібно правильно вміти утилізувати. Перед відправкою в сміттєвий бак їх занурюють в розчин інкрасепта, або в хлорне вапно, хлорамін, перекис водню.

Передстерилізаційна обробка інвентарю проводиться в кілька етапів:

  • Після дезінфекції інструменти кладуть в нову ємність із заздалегідь підготовленим розчином інкрасепта (температура розчину повинна бути не вище 45°С). Кожен предмет чиститься щіткою по 15 секунд;
  • Після чищення в розчині інструменти промиваються під проточною водою;
  • Потім їх обполіскують в дистильованій воді;
  • Далі слід контроль чистоти інструментів: проводиться азопірамова проба на кров і фенолфталеїнова проба на луг. При позитивних результатах повторюються перші 3 етапи передстерилізації;
  • Якщо інструменти чисті, то їх відправляють на сушку гарячим повітрям або витирають чистим рушником;

Знімні деталі обладнання, такі як бори і щітки для чищення емалі, стерилізуються таким же чином. Дзеркала для діагностики проходять 2-4 етапи передстерилізації, а потім стерилізуються спеціальними скляними кульками, нагрітими до 180°С.після обробки і стерилізації весь інвентар складається в шафу для зберігання до наступного застосування.

Якщо вам необхідні якісні засоби для дезінфекції стоматологічного кабінету, зверніть увагу на https://lysoform.ua/productcat/dezinfekcziya-instrumentiv/ онлайн-каталог Lysoform. Діють знижки, оптові ціни, бонуси програми лояльності. Готові допомогти вашому бізнесу з поставкою якісних медичних витратних матеріалів і деззасобів!

Після всіх підготовчих процедур інструменти готові до стерилізації. Вироби з силікону, гуми, скла і металу прийнято стерилізувати без упаковки в спеціальній ємності або в паперовому пакеті за допомогою гарячого повітря (стерилізація проводиться при температурі 180°С протягом однієї години).

У кабінеті стоматолога важливо постійно підтримувати гігієну для безпеки лікарів і пацієнтів. Для дезінфекції приміщення, інструментів і обладнання потрібно використовувати спеціальні розчини. Також важливо дотримуватися правил стерилізації для дотримання гігієнічних норм.1