Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Інформація
Площа Богдана Хмельницького. Монумент на честь 300-річчя возз’єднання України з Росією
Адреса
м. Переяслав-Хмельницький, Центральна площа

Головна » Mісця » Площа Богдана Хмельницького. Монумент на честь 300-річчя возз’єднання України з Росією

Площа Богдана Хмельницького. Монумент на честь 300-річчя возз’єднання України з Росією

Восени, 8 жовтня 1961 року, у місті Переяслав-Хмельницькому, було відкрито монумент на честь 300-річчя возз’єднання України з Росією. Цей пам`ятник було встановлено на площі Богдана Хмельницького.

Авторами монумента є заслужений архітектор УРСР, український скульптор та архітектор Василь Георгійович Гнєздилов, заслужений діяч мистецтв УРСР, український радянський скульптор Василь Павлович Вінайкін, український скульптор Павло Федосійович Кальницький, видатні та талановиті скульптори В. Клоков та В. В. Гречаник.

Як відомо, возз`єднання Росії з Україною відбулося внаслідок Переяславської Ради. Переяславська рада проходила у 1954 році у місті Переяславі (яке на сьогоднішній день має назву Переяслав-Хмельницький). Цю раду скликав видатний державний, політичний, військовий діяч та гетьман нашої держави України Богдан Хмельницький спеціально для того, щоб вирішити питання щодо взаємовідносин між Московською державою та Військом Запорізьким. Внаслідок Переяславської ради між царським та гетьманським урядами був укладений воєнно-політичний союз між Московією та Україною.


1