Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Інформація
Пам'ятний знак на честь першої літописної згадки «Україна» і пам'ятник князю Володимиру Глібовичу

Координати: N 50°4'7, E 31°27'24

Адреса
Переяслав-Хмельницький, вул. Богдана Хмельницького, 42

Головна » Mісця » Пам'ятний знак на честь першої літописної згадки «Україна» і пам'ятник князю Володимиру Глібовичу

Пам'ятний знак на честь першої літописної згадки «Україна» і пам'ятник князю Володимиру Глібовичу

Пам'ятний знак на честь першого літописного спомину назви краю «Україна» встановлено у 2000 році (скульптор Б.Є. Клімушко, архітектор М.М. Фещенко).

Перша письмова згадка назви краю України була в «Слові о полку Ігоревом» в контексті подій 18 квітня 1187, задовго до навали монголо-татар. Київський літопис за Іпатіївським списком від 1187 р. розповідає: «...І плакали по нім усі переяславці... За ним же Україна багато потужила». Це найперша згадка про термін «Україна», яка представляє глибокий траур народу через загибель переяславського князя Володимира Глібовича в битві з половцями.

Пам'ятник князю Володимиру Глібовичу у Переяславі - синові великого князя Київського Гліба Юрійовича. Володимир Глібович, князь Переяславський, онук Юрія Долгорукого був видатним полководцем стародавньої Русі. Володимир народився в 1157 році. При хрещенні йому дали ім'я - Єпіфаній. Перший раз про нього згадується в літописі 1169, коли його батько став княжити в Києва, а самого Володимира Глібовича поставили князем у Переяславі Південному. Літописи описують Володимира Глібовича, як ідеального князя-воїна і полководця, відзначаючи його виняткову особисту хоробрість, мужність і фізичну силу. Бронзовий пам'ятник переяславського князя Володимира Глібовичу це данина пам'яті великому полководцеві - хоробро захищав свій народ і землі від набігів кочівників.


1