Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Інформація
Пам'ятник на честь автора «Слово о полку Ігореве»

Координати: N 50° 4.182, E 31° 27.477

Адреса
перетин вул. Б. Хмельницького та Покровської

Головна » Mісця » Пам'ятник на честь автора «Слово о полку Ігореве»

Пам'ятник на честь автора «Слово о полку Ігореве»

Пам'ятник встановлено 18 травня 1993 на перетині вулиць Богдана Хмельницького та Покровської

Скульптор І.С. Зарічний, художні реставратори І.А. Іванов, С.Л. Чумаков

«Слово о полку Ігоревім» - найвідоміший пам'ятник давньоруської літератури. В основу твору ліг невдалий похід 1185 руських князів на половців, організований новгород-сіверським князем Ігорем Святославичем. Більшість дослідників датують «Слово» кінцем XII століття, невдовзі після описуваних подій (часто тим же 1185 роком, рідше 1-2 роками пізніше).

Рукопис було виявлено в Спасо-Преображенському монастирі в Ярославлі одним з найбільш відомих і успішних колекціонерів пам'ятників російської старовини - графом Олексієм Мусіним-Пушкіним. Оригінал «Слова» загинув у вогні московської пожежі 1812 року, причому відомості про це носять суперечливий і плутаний характер, що дало привід сумніватися в достовірності твору.

Питання про те, хто автор "Слова о полку Ігоревім", досі залишається невирішеним. На підставі досліджень, проведених в XIX і XX століттях (в т.ч. К.Н.Бестужевим-Рюміним) одну з гіпотез висловив Б.А.Рибаков у вісімдесятих роках XX століття. На його думку, цей пам'ятник давньоруської літератури написав Петро Бориславич - знатний київський боярин, дипломат і військовий діяч, який досяг звання тисяцкого, тобто глави київських бояр. Б.А.Рибаков так само вважає Петра Бориславича автором не дійшовшої до нас історичної праці, фрагменти якої збереглися в складі деяких давньоруських літописів, в тому числі "Повісті временних літ".


1