Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Інформація
Музей класика єврейської літератури Шолом-Алейхема

Працює з 9.00 до 17.00
Вихідні дні - понеділок, вівторок

Вартість квитка:
Дорослий - 10 грн.
дитячий - 5 грн.

Вартість екскурсійного обслуговування:
доросла екскурсія - 10 грн.
дитяча екскурсія - 5 грн.

Адреса
м. Переяслав-Хмельницький, вул. Літописна, 2

Телефон
(04467) 5-28-55
Головна » Mісця » Музей класика єврейської літератури Шолом-Алейхема

Музей класика єврейської літератури Шолом-Алейхема

Музей відкрито в 1978 р. на честь 120-річчя від дня народження письменника. Знаходиться музей на території музею народної архітектури та побуту в будинку XIX ст. Перед будинком встановлено пам’ятник Шолом-Алейхему (Соломону Рабиновичу) — робота відомого скульптора Альтшулера. Представлені меморіальні речі: меблі, посуд, сімейні фотографії, культові предмети.

Історико-літературна експозиція розповідає про життєвий і творчий шлях видатного єврейського письменника. Він народився 2 березня 1859 р. в Переяславі у родині дрібного крамаря і у 1876 р. закінчив з відзнакою Переяславське повітове училище. Експонуються твори Шолом-Алейхема, видані різними мовами у різні роки, документи, листи, театральні афіші, ілюстрації художників Г. Горшмана, М. Кравцова, З. Толкачова, матеріали про перебування онуків – Шервіна та Бел Кауфман у Переяславі, на батьківщині свого діда.

У вестибюлі музею — портрет Шолома Алейхема художника Вассермана. Праворуч — кімната, де відтворено інтер'єр будинку батьків письменника, дерев'яне ліжко, стіл, комод, шафа, сервант, які стояли в будинку Рабиновичів.

Соломон Нахумович Рабінович — дійсне ім'я Шолом-Алейхема — народився 2 березня 1859 року в Переяславі. У 1876 році закінчив з відзнакою Переяславське повітове училище. На стіні біля вікна — фото Шолом-Алейхема у 18-річному віці.

У Переяславі відомий єврейський письменник написав свої перші твори.

У другій кімнаті відтворено робочий кабінет батька письменника, в якому любив працювати Шолом. Тут знаходяться меморіальні речі із будинка батьків — стіл, етажерка, столик, на столі — письмове приладдя, на столику — єврейські журнали "Восход", "Русский єврей", кінця XIX початку XX століття. На етажерці стоять твори Ф. Достоєвського, Л. Толстого, єврейська література 60-70 років XIX ст.

Поруч кімната, в якій показано життєвий і творчий шлях письменника від закінчення повітового училища до останніх років життя.

У експозиції подані види Переяслава того часу, повна збірка творів Шолом-Алейхема, театральні афіші вистав та твори письменника, які популярні в багатьох країнах світу.


1