Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Інформація
Музей пам'яті Поліського району

Працює з 9.00 до 17.00
Вихідні дні - понеділок, вівторок

Вартість квитка:
Дорослий - 10 грн.
дитячий - 5 грн.

Вартість екскурсійного обслуговування:
доросла екскурсія - 10 грн.
дитяча екскурсія - 5 грн.

Адреса
м. Переяслав-Хмельницький, вул. Літописна, 2

Телефон
(04467) 5-53-28
Головна » Mісця » Музей пам'яті Поліського району

Музей пам'яті Поліського району

Внаслідок аварії на ЧАЕС 26 квітня 1986 року Поліський район Київської області зазнав значного радіоактивного забруднення. Тисячі поліщуків переселилися до різних куточків України. За ініціативою переселенців з Поліського р-ну створено цей музей, який було урочисто відкрито 24 квітня 2004 року.

Експозиція музею розміщена в будинку 60-70-х рр. ХХ ст. з смт Поліського Київської обл.

Це музей пам`яті про страшну трагедію, яка трапилася в житті людей. Висвітлено не стільки технічний бік трагедії, скільки почуття постраждалих людей, їх горе і єдність.

Експозиція музею розповідає про прекрасну природу цього райського куточка Київського Полісся доаварійного періоду, про те, що сталося з цим чудовим краєм, населеними пунктами і людьми, котрі там проживали, про рівень радіоактивного забруднення, про тугу поліщуків за батьківщиною, яку їм довелося залишити.

Показана культура і побут поліщуків, а саме: одяг, народне декоративне мистецтво, житлово-господарське будівництво, озеленення та благоустрій поліської садиби, сухопутний та водний транспорт, поетичний та прозовий фольклор, сімейний побут, родинні звичаї.

У музеї широко представлені всі виселені населені пункти, підприємства, установи та організації, на кожну з яких дана історична довідка, експонується велика кількість фотографій, що висвітлюють їх роботу.

Окремий розділ присвячений видатним людям району: нагородженим високими урядовими нагородами, вченим, поетам, художникам, керівникам району тощо.

Музей є місцем традиційних зустрічей колишніх жителів Поліського району, які приїжджають напередодні річниці Чорнобильської катастрофи з усіх куточкыв бувшого СРСР.


1