Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Інформація
Музей пізнання світогляду й освоєння космосу

Працює з 9.00 до 17.00
Вихідні дні - понеділок, вівторок

Вартість квитка:
Дорослий - 10 грн.
дитячий - 5 грн.

Вартість екскурсійного обслуговування:
доросла екскурсія - 20 грн.
дитяча екскурсія - 10 грн.

Адреса
м. Переяслав-Хмельницький, вул. Літописна, 2

Телефон
(04467) 5-28-55
Головна » Mісця » Музей пізнання світогляду й освоєння космосу

Музей пізнання світогляду й освоєння космосу

Музей був створений у 1979 р. за іні­ціативою доктора технічних наук С.Малашенка та працівників заповідни­ка при підтримці АН СРСР, НАН Украї­ни та Центру підготовки космонавтів ім. Ю.Гагаріна. Він розміщений у пам'ят­ці народної архітектури — церкві св. Параскеви 1891 р. (с. В'юнище Переяслав-Хмельницького р-ну Київської обл.). В експозиції широко представлено історію радянського освоєння космосу. Тут експону­ються макети першого штучного супут­ника Землі, автоматичного апарата "Луноход-1", орбітального відсіку космічного корабля "Союз", ракетного двигуна РД-219, стартового майданчика космод­рому "Байконур", супутники, при­значені для вивчення космічного просто­ру, декілька типів скафандрів, крісло-ложемент, особисті речі космо­навтів Г. Бе­регового та О. Леонова, тренувальні парашути Ю. Гагаріна, Г. Титова, П. Поповича та Г. Шоніна, костюм рідинного охолодження космонавта П. Поповича. Окрему групу експонатів складає обладнан­ня, що використовувалось для підготовки та супроводу польотів, підтримки зв'язку з космонавтами, проведення досліджень та експериментів у космосі. Особливу цікавість викликає розділ музею, присвячений харчовим продуктам космонавтів, де можна побачити сосиски, м'ясні консерви, борщі, каву, хліб різних сортів тощо.

Низка документально-речових матеріалів представляє сучасні досягнення української космічної галузі. Окремий куточок експозиції присвячений важливій для України події – спільному американсько-українському експерименту «STS-87», що тривав з 19 листопада по 5 грудня 1997 р. Світлини на стенді розповідають про перебіг підготовки до польоту та про перебування екіпажу на орбіті Землі.

Експозицію доповнюють твори художників та скульпторів на кос­мічну тематику. Відтворено робочі кабінети видатних учених С. Корольова та О. Ішлінського з використанням меморіальних речей. Нині діяльність музею спрямована на де­монстрацію досягнень України як косміч­ної держави, розвитку ракетно-космічної галузі та участі нашої країни в міжнародних проектах.


1