Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Інформація
Музей історії лісового господарства Середньої Наддніпрянщини

Працює з 9.00 до 17.00
Вихідні дні - понеділок, вівторок

Вартість квитка:
Дорослий - 10 грн.
дитячий - 5 грн.

Вартість екскурсійного обслуговування:
доросла екскурсія - 10 грн.
дитяча екскурсія - 5 грн.

Адреса
м. Переяслав-Хмельницький, вул. Літописна, 2

Телефон
(04467) 5-28-55
Головна » Mісця » Музей історії лісового господарства Середньої Наддніпрянщини

Музей історії лісового господарства Середньої Наддніпрянщини

Впродовж всієї історії людство користувалося дарами лісу та зберігала його для нащадків, як найбільший скарб. Велику і славну історію має збереження лісу, написану простими працьовитими людьми, піклуванням про ліс та тяжкою самовідданою працею багатьох поколінь лісоводів. Музей історії лісового господарства відкрив свої двері відвідувачам 17 травня 2007 року та знайомить відвідувачів з важливою та непростою справою вирощування лісу.

В основі експозиції комплекс пам’яток архітектури ХІХ ст. будинок і повітка лісного кордону, шишкосушарка Капера Гоголіцина, комора.

Експозиція висвітлює історію лісового господарства ХІХ- поч. ХХ ст. збереження,догляд за лісом та користування лісовими багатствами.

У всі часи існування лісної охорони основне її завдання, полягало, у збереженні та збільшенні лісових масивів. Вирощування лісу, клопітка й довготривала справа, яка потребує матеріальних й фізичних затрат. Тож тема вирощування лісу є домінуючою в Музеї лісового господарства .

Колекція лісосаджальної техніки розміщена в повітці розповідає про розвиток інженерної думки в галузі лісоводства.

Поруч із мечем Колесова можна побачити великий плуг ПКЛ 70 та ряд іншої цікавої техніки, що використовувалась в лісових господарствах.

Унікальна споруда Шишкосушарки Капера – Гоголіцина, що була збудована наприкінці XIXст. гармонійно доповнює комплекс Музею історії лісового господарства, розкриваючи питання вирощування лісу.

Завжди актуальне питання протипожежної безпеки, оскільки, найбільшим стихійним лихом, яке може трапитися для лісу є пожежа. Внаслідок якої, гине цінна деревина та праця багатьох людей.

В коморі лісного кордону показано засоби боротьби, з лісними пожежами та шкідниками, як використовувались працівниками лісових господарств поч. ХХ ст.


1