Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Собачко-Шостак Ганна Федосіївна
1883 - 1965
Головна » Люди » Собачко-Шостак Ганна Федосіївна

Собачко-Шостак Ганна Федосіївна

СОБАЧКО-ШОСТАК Ганна Федосіївна (1883-1965). Народна художниця УРСР (посмертно), майстер народно-декоративного розпису. Майстер народного мистецтва СРСР (1936), член спілки художників СРСР (1939). Народилася в с. Скопці, (нині Василинівка) Переяславського повіту (суч. Бориспільський район Київської області).

Селянська художниця, котра представляла так званий народний футуризм. В 1910-1916 роках працювала вишивальницею в артілі декоративного мистецтва села Скопці під керівництвом Є.Прибильскої та О.Екстер.

“В роботах української художниці Ганни Собачко ми бачимо свіжість і яскравість, що є визначальними для духу молодих слов`янських народів, які сприйняли їх зі Сход”, – писала Олександра Екстер.

Восени 1965 року художниця Ганна Собачко-Шостак померла в Росії, в Підмосковї в селищі Черкізово, де вона проживала і працювала виїхавши з України 1932 року.

31 жовтня 2008 року – 5 січня 2009 року в НМДПМУ відбулася виставка Ганни Собачко-Шостак до 125-річчю від дня народження художниці, побудованої на матеріалах колекції Національного музею українського народного декоративного мистецтва.

«За своє довге життя художниця створила багато високохудожніх творів. У Музеї українського народного декоративного мистецтва зберігається унікальна колекція робіт Ганни Феодосіївни Собачко-Шостак. Упродовж більш ніж п’ятидесяти років музей веде велику роботу з популяризації мистецького надбання майстрині. Її твори експонувалися більш ніж на 40 музейних виставках як в Україні, так і в багатьох містах колишнього Радянського Союзу та за його межами. Серед них виставки у Франції, Угорщині, Канаді, Чехословаччині, Румунії, Бельгії, Австрії, Данії, Португалії, Югославії, Німеччині, Польщі та США. Організовував Музей і персональні виставки автора.


Хрумало Іван Петрович | Сениця Павло Іванович1