Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Самутіна Ганна Іванівна
01.05.1929 – 16.06.2009
Головна » Люди » Самутіна Ганна Іванівна

Самутіна Ганна Іванівна

САМУТІНА Ганна Іванівна (1 травня 1929 – 16 квітня 2009) Народна художниця України.

Ганна Самутіна створила за життя понад 400 картин, значну частку авторських робіт подарувала рідному Переяславу, в якому жила останніх 20 років. Саме переяславський період вважається найбільш плідним у творчості художниці. Тут вона сягнула вершин майстерності, у творчості поєднуючи: фарбу, соломку, кришечки із пляшок і бляшанок, мушлі, намисто, шматочки дерева, скла та іншого. За словами мистцтвознавців, найвідоміші художні галереї світу могли б пишатися такими її шедеврами, як «Творчість космосу», «Чаша Амріти», «Від суєти до простоти», «Музика сфер», «Джерело вічного життя», «Космос і хаос», «Старт до радості», «Від пантеонів до безсмертя», «Гімн материнству», «Дерево роду», «Танець злуки», «Ісус», «Закоханий монах» та ін.

Твори Ганни Самутіної можна з повним правом причислити до «золотого фонду» українського мистецтва. Вона належить до покоління А.Горської, В.Зарецького, О.Заливахи та інших шестидесятників, яке мало внутрішню потребу звернення до національного духу, культури, стилю. Твори художниці пройняті любов»ю до України, її традицій, багато з них мають глибокий філософський зміст. Її творчість говорить про величезний, ще не до кінця використаний потенціал, який має Україна. Творчість Ганни Самутіної стала джерелом натхнення для її сестри Софії Болсуновської. Художниця сформувала власну творчу манеру, відмінну від сестринської. Закохана в красу рослинного світу художниця присвятила себе її відтворенню в чарівних натюрмортах та декоративних композиціях.

Літ.: Самутіна Г.І. Старт до радості. Життя і творчість [Текст] : [мистецький альбом] / Ганна Самутіна. – К. : Світ успіху, 2011. - 151 с. : кольор. іл.; Морозенко М. «Г. Самутіна. Жнива моєї творчості», – К. : Світ успіху, 2014.


Сениця Павло Іванович | Погарський Ярослав Петрович1