Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Марченко Іван Лаврентійович
Головна » Люди » Марченко Іван Лаврентійович

Марченко Іван Лаврентійович

Марченко Іван Лаврентійович  (1950 р.н, с. Улянівка, Переяслав-Хмельницького району) - передовий  тракторист – комбайнер, депутатом Верховної Ради УРСР IX та X скликань.Свою трудову діяльність розпочав після закінчення середньої школи різноробочим у тракторній бригаді місцевого племзаводу, а в період жнив, помічником комбайнера. 1 листопада 1968 року Іван Лаврентійович був призваний в ряди Радянської армії, службу проходив у Німеччині. Опісля закінчення учбового підрозділу отримав спеціальність механіка-водія середніх танків, був командиром відділення, замісником командира взводу, старшиною роти. Звільнився 24 грудня 1970 року і повернувся у рідне село до батьків, де вирішив працювати в племзаводі «Колос». У квітні 1971 року за рахунок господарства, закінчив Переяслав-Хмельницьке СПТУ-22 і одержав права механізатора.

15 червня 1975 року обраний депутатом Верховної Ради УРСР дев’ятого скликання, а в 1980 році вдруге став депутатом Верховної Ради десятого скликання.

Працював на зернозбиральному комбайні «Колос», бурякозбиральному комбайні КС-6Б. Неодноразово займав перші місця серед комбайнерів господарства, району, області та УРСР. В 1973 році нагороджений орденом «Знак Пошани», 1977 році – грамотою Верховної Ради УРСР, орденом Жовтневої революції, 1985 році – Почесною грамотою Верховної Ради УРСР, також присвоєно звання лауреата комсомольської премії імені Миколи Островського.

В 1979 році Марченко Іван закінчив Таращанський радгосп – технікум і вже з 1985 року працює на посаді інженера по експлуатації машино-тракторного парку в племзаводі «Колос». В 1996 році займав посаду завідуючого ремонтної майстерні, а в 2002 році став головним інженером держплемзаводу і працював до виходу на пенсію.

 

Л-ра: Кролевець К., Каплюк В. Сторінки історії Улянівки та Тарасівки: наукове видання – Переяслав-Хмельницький: ПП «СКД», 2014.- 256с.


Мардело Володимир Федорович | Шовкошитний Володимир Федорович1