Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Каплюк Віра Сергіївна
Головна » Люди » Каплюк Віра Сергіївна

Каплюк Віра Сергіївна

Каплюк Віра Сергіївна (10.09.1943 р.н. с. Улянівка, Переяслав-Хмельницького району) - ветеран органів Міністерства внутрішніх справ, автор книги «Голодомор 1932-33рр. на Україні і Переяславщині» та є співавтором двох видань «Вони були остарбайтерами…=Sie warenOstarbeiter…» та «Сторінки історії Улянівки та Тарасівки».

Завдяки невтомній праці Віри Каплюк в с.Тарасівка встановлено Хрест пам’яті жертв Голодомору 1932-33рр. та відкрито меморіальну дошку учасників Другої Світової війни, які пішли з життя після  Дня Перемоги.

Початкову освіту здобула в с.Улянівка, пізніше навчалась в Полого-Яненківській семирічній  школі, з  1957 по 1960 рік навчалась в Пологи-Вергунівській середній школі. По-закінченню школи працювала на Пологи-Вергунівському цегельному заводі.

У 1965 році  Віру Сергіївну запросили до Переяслав-Хмельницького військового   комісаріату,  де запропонували   піти  на службу до лав Радянської Армії.  У 1967 році  після закінчення військової служби, керівництво МВС  запропонувало піти  на службу в органи внутрішніх справ. Службу  проходила на оперативній роботі,  постійно мала високі  індивідуальні показники в боротьбі зі злочинністю,  не раз дивилась смерті в вічі, захищаючи  життя невідомих їй людей. За багатоплідну  працю нагороджена відзнаками  МВС «Почесний знак МВС  України», «За відданість службі» ІІ ступені, медалями: «За сумлінну службу» І, ІІ та ІІІ ступенів,  «За відмінну  службу по охороні  громадського порядку» та «Ветеран праці». У 1987 році  після закінчення служби  в чині майора міліції  Каплюк Віра пішла на заслужений відпочинок  та повернулась  жити до батьківського  двору в с.Улянівка,  де проживає  до  цього часу. 

В 2010 році в м.Севастополі на Міжнародному конкурсі «Перемогли разом» де брали участь 80 проектів,  її проект  « З позначкою ОСТ до рідного дому»  зайняв третє місце  і отримав  «Гранд - Прі».

В 2011році за активну громадську діяльність та вагомий внесок з відновлення  історичної  пам`яті   Переяславщини, Вірі Каплюк присвоєно звання «Почесний громадянин Переяслав-Хмельницького району».

У червні 2013 року в м.Переяслав-Хмельницький  відкрито «Архівний фонд  Віри Каплюк ».

Л-ра: Кролевець К., Каплюк В. Сторінки історії Улянівки та Тарасівки: наукове видання – Переяслав-Хмельницький: ПП «СКД», 2014.- 256с.;


Ярмоленко Панас Миколайович | Демиденко Єфросинія Панасівна1