Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Демиденко Єфросинія Панасівна
Головна » Люди » Демиденко Єфросинія Панасівна

Демиденко Єфросинія Панасівна

Демиденко Єфросинія Панасівна (10.11.1916 р.н., с. Улянівка, Переяслав-Хмельницького району) – передовий працівник сільського господарства.

Народилася Єфросинія Панасівна в сім’ї селянина – бідняка. Так як у сім’ї було багато дітей, а проживали вони лише з матір’ю, то свою трудову діяльність Єфросинія Панасівна розпочала у 13 років. Два роки працювала у рільничій бригаді. В 15 років стала дояркою і працювала до виходу на пенсію. Володарка молочних рік, багаторазова учасниця Всесоюзної сільськогосподарської виставки в Москві. Півстоліття вона працювала на тваринницькій фермі. Прославилася Єфросинія Панасівна вирощуванням корів-рекордсменок. Вісім тисяч літрів молока перший високий показник, досягнутий в Радянському Союзі, пізніше десять та дванадцять тисяч літрів молока.

За сумлінну працю і високі показники по надоях молока Єфросинія Панасівна 28 лютого 1958 року була нагороджена орденом Леніна і золотою медаллю «Серп і Молот».

На районному і обласному зльотах передовиків з трибуни поважно величали «стахановцями». Пощастило їй побувати і на зльоті передових тваринників у Москві. Багато цікавих зворушливих зустрічей і знайомств відбулося у неї в столиці. Відбудова зруйнованого війною господарства давалася важко. Тварини,яких купували у населення були виснажені. Але невтомна трудівниця відбирала, плекала, правильно годувала і роздоювала первісток, створивши групи сименталок. І на початку п’ятдесятих років почала надоювати від них 12-13 тисяч молока.

У 1966 році за особливі успіхи у розвитку сільського господарства була нагороджена Орденом Леніна, в 1971 році – Орденом Жовтневої революції, Червоною зіркою. В 1958 році Єфросинію Панасівну обрали депутатом Верховної Ради СРСР. За 1970 рік вона одержала від кожної закріпленої корови по 7358 кг молока.

Л-ра: Кролевець К., Каплюк В. Сторінки історії Улянівки та Тарасівки: наукове видання – Переяслав-Хмельницький: ПП «СКД», 2014.- 256с.;


Каплюк Віра Сергіївна | Янцелевич Анатолій Савелійович1