Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Основні правила вибору кухні

Основні правила вибору кухні

Основні правила вибору кухні

Виробники меблів пропонують не тільки купити кухню в готовому вигляді, але й виготовити її на замовлення, виходячи із вимог замовника. Тим не менш, всі меблеві гарнітури виконуються з дотриманням певних правил. Найчастіше це стосується чергування робочих зон за принципом етапів приготування їжі:

  • ніша під холодильник;
  • робоча поверхня;
  • раковина;
  • ще одна робоча поверхня;
  • ніша під плиту;
  • ще одна робоча поверхня.

Обставити кухню набагато легше, ніж будь-яку іншу кімнату в будинку, тому що для цього використовуються відповідні меблеві гарнітури. Купівля шафок і полиць окремо не тільки обійдеться дорожче і виглядатиме менш органічно. Також велика ймовірність того, що самостійний підбір меблів не зможе вирішити тих завдань, які стоять перед набором меблів.

Як правило, в кухонний гарнітур не включається обідній стіл, а кількість робочих поверхонь може бути зменшена. Під і над кожною зоною зазвичай розміщуються ящики та шафки для розміщення кухонної техніки, посуду та продуктів. Звичайний меблевий набір займає до 20% вільного простору кімнати. Винятком можуть стати лише кухні економ-класу, які займають набагато менше місця та можуть бути встановлені навіть у студіях без чіткого розмежування на кімнати.

На що варто звернути увагу під час вибору кухні?

При виготовленні кухні на замовлення Несто не тільки розміри мають вагу, а й  матеріал та обробка фасаду. Сама кухня найчастіше виконується з натурального дерева, ДСП або МДФ, оскільки ці матеріали міцні, добре тримають вагу, стійкі до вологи, не деформуються. А ось фасадне оздоблення включає набагато більший список матеріалів.

Вибір матеріалу обробки повинен ґрунтуватися на стійкості до вологи та температури, а також легкості у догляді. Кухні з пластику найчастіше виходять на лідируючі позиції з усіх цих пунктів. До того ж пластик відноситься до бюджетних видів фасадного оздоблення, що дозволяє заощадити частину коштів без шкоди якості. Вибір того чи іншого оздоблювального матеріалу впливає на зовнішній вигляд кухні, що також необхідно враховувати при виборі. Класична кухня виконується з дерева і виглядає досить громіздко, кухні в стилі модерн або хай-тек функціональніші, хоча через це не завжди затишні.

При виборі готового кухонного гарнітуру найбільшу вагу мають розміри, тому перед покупкою варто не просто виміряти площу кімнати, а й скористатися безкоштовними програмами для моделювання. Це допоможе розрахувати розмір та підібрати тип кухні. На тип кухні впливає її положення у просторі, тому можна виділити:

  • Лінійний. Все розташоване вздовж однієї стіни, тому варіант підійде практично до будь-якого приміщення.
  • Двохлінійний. Меблі розташовані вздовж двох протилежних стін, але таке положення доступне лише для великих кімнат.
  • Кутовий. Найбільш поширений варіант з поділом робочих поверхонь, що уможливлює роботу відразу двох кухарів.
  • П-подібний. Варіант, який використовується, коли потрібна велика кількість полиць та ящиків.
  • Розірваний. Для країн пострадянського простору такий вид кухні незвичний, тому що використовується у великих приміщеннях, частина робочої зони винесена до середини кімнати, тоді як решта розташована за лінійним типом. При цьому в центр виноситься не обідній стіл, а робоча зона: раковина, плита чи барна стійка.

Наповнення кухні

Основною частиною кухонного гарнітуру стануть різні полиці, навісні шафки та тумбочки. Перед покупкою кухні варто оцінити приблизну кількість ящиків, необхідних різноманітних потреб. За наявності важкої кухонної техніки, яку планується зберігати всередині гарнітуру, варто звернути увагу на ящики з металевим каркасом, оскільки вони здатні втримати більшу вагу. Не важливий вибір фурнітури, тому що при частому користуванні ручки та інші частини стираються і втрачають свій зовнішній вигляд. Набагато важливіше переконатися у міцності кріплень.

Сьогодні на продаж виставляються повністю укомплектовані побутовою технікою кухні. Купівля таких гарнітурів коштуватиме дорожче, а сама техніка не завжди відповідає необхідним вимогам, тому набагато вигідніше купувати подібні речі для наповнення кухні окремо від меблів.



1