Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Що краще: одноповерховий або двоповерховий будинок?

Що краще: одноповерховий або двоповерховий будинок?

Якщо ви вирішили побудувати приватний будинок, з самого початку треба визначитися, який саме ― одноповерховий або двоповерховий. І цей вибір не настільки однозначний.
одноповерховий будинок

Розглянемо обидва варіанти і виділимо плюси кожного. Ми розглянемо тільки переваги, тому що якщо враховувати мінуси, пункти можуть повторюватися ― мінус одного стане плюсом іншого.

Щоб порівняння одноповерхового і двоповерхового будинку було коректним, візьмемо проекти однакової площі ― по 100 м2.

Одноповерховий будинок: плюси

Перерахуємо переваги одноповерхового будинку перед двоповерховим:

  1. Більш швидке і дешеве будівництво. Це цілком закономірно: коли будують двоповерховий будинок, роботи підвищеної складності ведуть на висоті, тому вони коштують дорожче. З кожним поверхом складність зростає, тому роботи вимагають більше часу.
    Будувати одноповерховий будинок однозначно простіше, особливо якщо ви робите це своїми руками.
  2. Немає міжповерхових сходів. В одноповерховому будинку не треба облаштовувати сходи між поверхами. Це заощадить гроші і час ― виготовлення і монтаж такої конструкції можуть виявитися досить дорогими. Також ви заощадите простір - сходи з підходом до них займає, в середньому, 5-8 м2.
    Будинок без сходів безпечний і зручний. Це особливо важливо, якщо з вами живуть маленькі діти або літні люди. Діти можуть впасти зі сходів, а літнім буде складно підніматися і спускатися в силу віку.
    Оцініть, чи готові ви до частих підйомів і спусків. Часом вони стомлюють. Тільки уявіть: ви зібралися на роботу, стоїте перед дзеркалом на першому поверсі. І раптом згадуєте, що забули на другому поверсі окуляри. Що робити, доведеться повертатися. Роззулися, сходили за очками. Спустилися знову на перший поверх і... згадали, що забули нагорі прикраси.
  3. Проста експлуатація. Оскільки одноповерховий будинок нижче двоповерхового, вам буде простіше, наприклад, почистити водостік або дах ― досить просто поставити Сходи до стіни. Виконати ті ж операції на двоповерховому будинку буде істотно складніше.
    Менша кількість вікон і перекриттів (немає перекриттів між поверхами). Це зменшує вартість будинку.
    Більш простий, швидкий і доступний монтаж каналізації та вентиляції. Вам не буде потрібно прокладати труби і повітроводи в міжповерховому перекритті і ускладнювати його конструкцію. Це також вплине на підсумкову вартість будинку.
  4. Менша кількість дверних і віконних прорізів. Це також позначається на вартості проекту.
  5. Максимум корисного простору. При рівних параметрах Корисна площа одноповерхового будинку, як правило, більше, ніж двоповерхового. Її не потрібно витрачати на холи, міжповерхові сходи ― хіба що на коридори, але їх теж можна задіяти з користю. Також ви можете зробити кімнати більш великими.
  6. Комфортний мікроклімат. Якщо одноповерховий будинок правильно утеплений, в ньому не буде жарко. У двоповерховому може бути занадто тепло на другому поверсі, особливо влітку ― нагріте повітря завжди піднімається вгору.

Менша площа стін. Ви заощадите на фасадному облицюванні.

Двоповерховий будинок: плюси

Тепер поговоримо про двоповерховий будинок. Які у нього переваги?

  1. Менша площа забудови. Двоповерховий будинок-оптимальний варіант, коли немає місця на одноповерховий. Наприклад, на стандартній ділянці 6 соток краще будувати двоповерховий будинок. В іншому випадку ви ризикуєте не дотримати правила розташування будинку, віддаленості його від парканів та ін. Або можете залишитися практично без ділянки ― його левову частку займе будинок.
  2. Менше вимог до земельної ділянки. Також Ділянка під двоповерховий будинок може бути більш рельєфним. Вам не потрібно витрачати час і гроші на його вирівнювання. У випадку з одноповерховим будинком ділянку майже завжди доводиться вирівнювати. А якщо є серйозний перепад висот ― необхідно використовувати більш дорогий фундамент.
  3. Ефектний зовнішній вигляд. Двоповерховий будинок, як правило, виглядає більш переконливо і респектабельно, ніж одноповерховий. Такі будинки можуть бути більш ліквідними і дорогими при їх подальшому продажу.
  4. Гарний вид з вікна. Якщо ваша ділянка розташована на узвишші і з нього відкривається чудова панорама лісу, поля, річки або навіть гір, рекомендуємо будувати двоповерховий будинок. Ви кожен день зможете милуватися цією красою.
    Якщо ж вид лише на сусідні ділянки і даху-подумайте, чи вартий він того?
  5. Економія на покрівлі та фундаменті. Для двоповерхового будинку їх знадобиться приблизно в 2 рази менше, ніж для одноповерхового аналогічної площі. А дах і фундамент ― основні статті витрат.
  6. Простий обігрів. Нагріте повітря піднімається вгору, тому на другому поверсі практично завжди буде тепло.
  7. Легке проектування при великій площі. Наприклад, одноповерховий будинок 150 м2 досить складно спроектувати так, щоб уникнути «зайвих» коридорів. З двоповерховим будинком такої проблеми не виникне.
  8. Широкі можливості для зонування. У такому будинку більше "приватних" куточків. Різнорівневе зонування дозволить максимально розмежувати простір. Піднявшись на другий поверх, ви будете почувати себе більш відокремлено, ніж якби просто зайшли в кімнату в одноповерховому будинку.
  9. Відсутність "зайвого" простору. Багато хто вважає, що двоповерхові будинки виглядають більш компактно і затишно. У них немає "порожнечі".

Висновок

Який будинок побудувати-одноповерховий або двоповерховий? Все залежить від ваших уподобань. Ми розібрали переваги кожного варіанту.

Радимо не орієнтуватися тільки на вартість. Як правило, одноповерховий будинок виходить трохи дорожче - більше витрат на покрівлю, фундамент. Але практика показує, що різниця в ціні незначна.

Який будинок будувати - одноповерховий або двоповерховий, ― вирішувати тільки вам. Якщо площа будинку менше 100 м2, можливо, краще зробити його одноповерховим. Мало сенсу ділити невеликий простір на кілька маленьких поверхів. Якщо площа більше 150 м2 - рекомендуємо робити будинок двоповерховим. Вам буде простіше планувати і зонувати його. Також під забудову знадобиться менше простору ― на ділянці залишиться місце для басейну, дитячого майданчика, клумб та ін.



1