Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Що потрібно для облаштування свердловини в приватному будинку

Що потрібно для облаштування свердловини в приватному будинку

В домоволодіннях, де не підключено централізоване водопостачання, щоб завести воду в будинок, потрібно облаштувати свердловину. Це єдиний оптимальний варіант для забезпечення сучасного комфорту. Якщо ж централізоване водопостачання в будинку є, свердловина все одно необхідна, оскільки потрібно поливати газон, город, сад чи клумбу. А використовувати для цього міську воду невигідно, адже наполивати можна на круглу суму.
вода із свердловини

Що потрібно купити

Далі ми розглянемо головні елементи, які потрібно буде купити в першу чергу, без яких свердловина просто не буде працювати. Сюди входить:

  • Кесон. Це захисна ємність, в якій розміщуються основні робочі елементи системи, а саме автоматика, гідроакумулятор, система фільтрації, поверхневий насос. Вона служить для захисту усіх цих вузлів від негативного впливу навколишнього середовища та забезпечення їхньої безперебійної роботи. Кесони бувають пластиковими, металевими та залізобетонними.

Оскільки це достатньо недешевий компонент, багато господарів вибирають облаштування колодязя власноруч. Це дозволяє добре зекономити, але потребує трудовкладень і знань.

  • Насос. Це пристрій, який служить для відкачування води. Від характеристик свердловини залежатиме, які насоси для води у Черкасах слід розглядати для покупки. Вони бувають поверхневими (встановлюються в кесоні або колодязі) і занурювальними (опускаються безпосередньо у воду). Зазвичай, для глибини до 10-12 м використовуються поверхневі моделі, для більш глибоких свердловин — занурювальні.
  • Система автоматичного управління та гідроакумулятор. Ці два елементи працюють в парі. Їхнє завдання полягає в зниженні навантаження на насос, який вмикається при необхідності набрати воду в бак та вимикається після його заповнення. Вода в систему будинку подається саме з баку. Модуль автоматики здійснює контроль за роботою системи відповідно до заданих параметрів.
  • Оголовок свердловини. Призначений для захисту свердловини від негативних факторів навколишнього середовища, забруднень та промерзання грунту. Також служить опорою для закріплення занурювального насоса.

Це основні компоненти системи, але крім них вам потрібно буде докупити труби, крани, шланги для поливу тощо.

Вибір насоса

Це той випадок, коли не можна просто прийти в магазин і купити те, що найбільше сподобалося. Для правильного підбору потрібно враховувати характеристики свердловини, які повинна вказати в технічній документації компанія, що займалася бурінням. До цих характеристик відноситься діаметр, статичний рівень води, динамічний рівень води та продуктивність (дебіт) свердловини. Від цих характеристик залежатиме вибір типу насоса, його габаритів, продуктивності, висоти напору та глибини занурення. Якщо параметри свердловини вам відомі, зайдіть на сайт Allo.ua, вкажіть в умовах пошуку відповідні дані та виберіть підходящу модель.1