Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Запрошення на свято Колодія у Переяславі
03.02.2023


Головна » Новини » Зміни в призначенні житлових субсидій

Зміни в призначенні житлових субсидій

В період коли постійно зростають тарифи на житлово-комунальні послуги актуальним  залишається для населення  отримання житлових субсидій. Програма субсидій в Україні була започаткована ще в 1994 році. За цей час  вона змінювалась щороку, а інколи і до 5 разів на рік. Останні кардинальні зміни відбулись в 2015 році, і було зрозуміло що ці зміни не останні, бо вони не були  досконалими.  А отже, Уряд зробивши аналіз призначення субсидій з 1 травня  зробив чергові зміни до Порядку призначення населенню житлових субсидій, якими передбачається:

 • Скасування надання пільги на оплату житлово-комунальних послуг, в разі отримання домогосподарством житлової субсидії. (Якщо сім’я, в якій є пільговики не бажає отримувати субсидію, а хоче користуватися пільгою, то потрібно звернутись до управління соціального  захисту населення з заявою про відмову від субсидії. Якщо сім’я  хоче користуватися субсидіями, субсидія продовжується автоматично, пільга на час отримання субсидії не нараховується.)
 • Орендарям житла для наступного отримання субсидії потрібно особисто звертатись до управління за продовженням та умовою продовження субсидії є  оформлення особових рахунків на орендаря. Субсидія в даному випадку не підлягає автоматичному продовженню.
 • Скасовано можливість отримання житлової субсидії на підставі доходів за три місяці, що передують  місяцю звернення. Субсидія буде призначатись тільки з врахуванням доходів за попередній календарний рік.
 • Збільшено розміри доходів, які враховуються до сукупного доходу для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку:
  • Для першої групи платників єдиного податку- два прожиткових мінімума (1450грн.*2=2900грн.)
  • Для другої групи платників єдиного податку- три прожиткових мінімума (1450грн.*3=4350грн.)
  • Для третьої групи платників єдиного податку- чотири прожиткових мінімума (1450грн.*4=5800грн.)
 • Для працездатних осіб, які не працюють, або працюють і середньомісячний дохід яких менший від прожиткового мінімуму (1450грн.) включається дохід на рівні двох розмірів прожиткових  мінімумів (1450грн*2=2900грн.)
 • Для студентів, які  навчаються за денною формою навчання і не отримують стипендії та для осіб,  які перебувають на обліку в центрі зайнятості і не одержують допомоги по безробіттю включається місячний дохід на рівні прожиткового мінімуму (1450грн.)
 • Дозволено сплачувати за житлово-комунальні послуги вартість фактично використаної послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії (від вартості фактичного нарахування за послугу потрібно відняти розмір субсидії за цю послугу за місяць)
 • Сума невикористаної станом на  1  травня суми субсидії повертаються до бюджету. На рахунку абонента, може з невикористаних коштів залишитись тільки сума еквівалентна вартості 100 м.куб. газу.
 • Зменшено норми користування газом для індивідуального опалення до 5,5м.куб. за 1 квадратний метр ( було 7 м.куб)
 • Зменшено норми користування газом :
 • За наявності газової плити та газового водонагрівача-14м.куб. на особу( було 18 м.куб.);
 • За наявності газової плити та відсутності газового водонагрівача-7,1м.куб. на особу (було 9 м.куб.).

Зміни вступили в дію з 01.05.2016 року.

Відповідно до внесених змін, будуть виконані перерахунки раніше призначених субсидій, про що заявники отримають повідомлення. До того часу, поки повідомлення не надійшли до отримувачів субсидій, заявники можуть сплачувати за житлово-комунальні послуги по квитанціям, які їм щомісячно надсилають комунальні організації.

Додатково та докладніше по всіх питаннях звертатись по телефону 5-18-70.


Автор: Ірина Іванюк, заступник начальника управління соціального захисту населення Переяслав-Хмельницької міської ради

1