Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
Проведение распродаж и скидок на Черную Пятницу
17.11.2022


Прощання із воїном Олексієм Цупилом
14.11.2022


Комендантська година у Київській області: скільки діятиме та яка відповідальність за порушення
29.10.2022

У Київській області продовжили комендантську годину до 6 листопада. Вона діятиме щодня з 23:00 до 5:00.


Нові гральні автомати в онлайн казино Goxbet
19.09.2022


Стоит ли использовать мазь от псориаза
31.08.2022

Псориаз — это заболевание, поражающее кожу. Он вызывается аномальным ростом клеток дермы. Аномальный рост клеток кожи, в свою очередь, вызывает воспаление и боль. Воспаление может привести к образованию рубцов и некрасивых шрамов.


Головна » Новини » Зіпсований різдвяний настрій у Заповіднику «Переяслав»

Зіпсований різдвяний настрій у Заповіднику «Переяслав»

Я корінна киянка, може, тому дуже люблю відпочивати на природі, особливо в селі. Цього року вирішила на Різдвяні свята побувати в переяславському музеї під відкритим небом, бо вже не раз відпочивала там і знаю, що свята там завжди проходили дуже гарно. Тим більше, прочитала оголошення про те, що заповідник запрошує 9 січня на Різдвяне дійство. Звичайно ж узяла із собою подругу.

Приїхали, а ніякого свята немає. Як? – питаю. Відмінили у зв’язку із погодними умовами. Кажуть, що й оголошення про це на сайті було – тільки аж 8 числа, перед самим святом. Може, і я винна, що зайвий раз не зайшла на сайт перед від’їздом, але все одно ми дуже обурилися. Чим їх не влаштували погодні умови? Сніг уже не йшов. Навпаки було дуже красиво, хоч трішки й був морозець. Але вони що думали, що на Різдво буде +15? Це зимове свято і погода якраз йому відповідала.

Все ж вирішили пройтися музеєм, раз уже приїхали. Зробити це, правда, було важко, бо сніг, вочевидь, ніхто не розчищав. Чому? – питається. Невже ніхто не повинен це робити? Поспілкувалися з працівниками. Виявляється, що в музеї й машина снігорозчищувальна є, що вона привезена з Німеччини. Але її ніхто давно не бачив. Куди вона поділася і як таке може бути?

Наш день був зіпсований. Мабуть, не тільки наш, бо не одні ж ми такі були в тому музеї. Але це не головне. У мене складається таке враження, що в нашій країні все робиться навмисно. Невже нікому немає діла, до того, що відбувається в музеї? А як же збереження культури, духовне відродження і таке інше? Адже люди їдуть подивитися на етнографічне дійство! Вирішили все розвалити? Чи заповіднику вже не потрібні відвідувачі? Чи це ніхто не контролює? За що ми боролися в такому випадку, якщо отак, навмисно розвалювати те, що маємо, та ще й те, що є найдорогоціннішим – культурні скарби, історичну пам'ять?! Куди дивиться керівництво і хто за це відповідатиме? У мене дуже багато запитань і мовчати я не буду. Бо якщо всі ми мовчатимемо, то з нашої тихої згоди розтягнуть і розрушать усе.

PS. До речі, почала цікавитися переяславським заповідником, то стільки всього начиталася в Інтернеті, що аж мурашки по тілу пішли! І про снігорозчищувальну машину знайшла інформацію. Газета Вісник Переяславщини за 04.01.2013 р.: «Нова сучасна європейська техніка німецької компанії «Брілмайєр» …Зазначена техніка є багатофункціональною, нею можна не тільки сніг розчищати, а й траву косити чи листя прибирати. Загальна вартість трьох одиниць наданої техніки становить 100 тис.доларів, що є першою найбільшою іноземною інвестицією за весь час існування Заповідника»


Автор: Гресь В. prostir.museum

1