Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Головна » Новини » Зібрання Шевченківського товариства «Тарасовий Заповіт»

Зібрання Шевченківського товариства «Тарасовий Заповіт»

Ніна Лазенко розповіла про шевченкіану

9 березня в читальному залі районної бібліотеки відбулося урочисте зібрання громадської організації «Шевченківське товариство «Тарасовий Заповіт», присвячене 203-й річниці з дня народження українського національного генія, великого поета і художника – Тараса Григоровича Шевченка.

Відкрила зібрання директор центральної районної бібліотечної системи Світлана Харіна. Вона привітала присутніх зі святом і презентувала картини та малюнки художника Олега Засипкіна і вишивки Ніни Лазенко на шевченківську тематику.

У своєму виступі голова Шевченківського товариства Юрій Авраменко проаналізував значення творчості Т.Г. Шевченка для українського народу, його вплив на сучасні процеси державотворення. Також повідомив, що з нагоди 203-ї річниці з дня народження великого Кобзаря грамотами товариства нагороджені редактор газети «Вісник Переяславщини» Галина Карпенко за багаторічну популяризацію на сторінках газети життя і творчості Т.Г. Шевченка та художник Роман Мотузок за створення художніх творів, пов’язаних з перебуванням Т.Г. Шевченка на Переяславщині.

Ніна Лазенко розповіла, як шанували Т.Г. Шевченка в двадцятих-тридцятих роках минулого століття у сім’ї її свекра Романа Лазенка, церковного старости Петропавлівської церкви у селі Підварки. За висловом Ніни Іванівни, в цій родині шанували Т.Г. Шевченка «як святого». Навіть у граматці (поминальній книжечці) Романа Лазенка від 1924 року було записано ім’я Т.Г. Шевченка. Також Ніна Іванівна розповіла про своє захоплення вишиванням та про власні оригінальні вишивки до 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка.

Відомий поет Переяславщини Олег Князенко-Коломієць поділився своїми творчими задумами – створенням книги, присвяченій перебуванню і вшануванню Т.Г. Шевченка на Переяславщині, а співробітниця бібліотеки Лариса Жарко розповіла про нові надходження книг до бібліотеки на шевченківську тему.


Автор: Інформація товариства «Тарасовий Заповіт»

1