Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
Самоізоляція? Знову?
01.01.2021


Погода на месяц в Переяславе
14.12.2020


Місцеві вибори 2020 - особливості голосування
08.10.2020

Місцеві вибори, які відбудуться 25 жовтня цього року, будуть не схожі на попередні. Передусім вони пройдуть на новій територіальній основі – з меншою кількістю районів та громад. А крім того, вперше місцевих депутатів обиратимуть не за мажоритарною, а за пропорційною системою. Що слід знати про майбутні вибори, розповідає Центр громадського моніторингу та контролю.


Місцева влада вже повинні готувати проекти гральних зон в Україні - експерт
23.09.2020


Танцювальна битва «DANCE BATTLE» у Переяславі
25.08.2020


Головна » Новини » Презентовано зерновик часів трипільської культури

Презентовано зерновик часів трипільської культури

Презентовано зерновик часів трипільської культури

23 грудня 2019 р. у Музеї трипільської культури Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» відбулася презентація унікального керамічного виробу – зерновика часів трипільської культури, яка побутувала на теренах сучасної України з кінця VІ – до початку ІІІ тис. до н.е. Посудина повернулась до музейної експозиції після проведеної реставрації. Її здійснила реставратор І категорії Анна Василівна Шиянова (1948-2019).

Презентований зерновик було знайдено у 1961 р. під час розкопок трипільського поселення біля с. Гребені Кагарлицького району Київської області. Він являє собою велику посудину грушовидної форми з двома рядами симетрично розташованих ручок у вигляді горизонтально просвердлених опуклостей. У центральній частині містить орнаментальну композицію, виконану за допомогою заглиблених ліній. Головну роль в орнаменті відіграють дві антропоморфні постаті, що відображають ритуальний танок, пов’язаний із культом родючості.

На презентацію завітали почесні гості: Микола Томенко – голова фонду «Рідна країна», громадський та політичний діяч, історик, краєзнавець; Михайло Відейко – доктор історичних наук, завідувач Науково-дослідної лабораторії археології історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка; Наталія Бурдо – дослідниця сакрального світу трипільців-землеробів, кандидат історичних наук; Олена Якубенко – старший науковий співробітник Національного музею історії України; делегація реставраторів із Національного науково-дослідного реставраційного центру України на чолі з Тетяною Мінжуліною.

Участь у заході взяли вихованці 11 класу Переяславської гімназії (класний керівник Ольга Миколаївна Якименко та вчитель історії Антоніна Володимирівна Білецька), представники переяславської громади, співробітники НІЕЗ «Переяслав».1