Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Головна » Новини » Збереження природно-культурної спадщини Переяславщини

Збереження природно-культурної спадщини Переяславщини

25 листопада в залі міськрайонного центру зайнятості відбувся перший міськрайонний семінар з питання збереження природно-культурної спадщини Переяславщини. Його організував за сприяння міського відділу культури та туризму громадський активіст Микола Богатир. На засідання були запрошені представники громадських молодіжних організацій міста та району, представники сільських рад, на території яких знаходяться природні пам’ятки, науковці НІЕЗ “Переяслав”, працівники ДП «Переяслав-Хмельницький лісгосп», краєзнавці.

Виступаючим було запропоновано не лише окреслювати проблеми, які, на їхню думку, існують на Переяславщині щодо збереження природної спадщини, а і зазначати шляхи їхнього вирішення. Микола Богатир, Петро Косюхно, Іван Якименко, Ігор Янчук та інші у своїх виступах висвітлили проблемні питання, що стосуються садово-паркового комплексу загальнодержавного значення “Ташанський парк”, парку Острова казок, парку імені Григорія Сковороди (центральний парк міста), Білоозерського Національного природного парку, парку біля меморіального Кургану слави. Окрім стану міських та районних парків, у представників молодіжних громадських організацій викликають велике занепокоєння утворення несанкціонованих сміттєзвалищ неподалік урочища Крутуха (поблизу Стовп’яг), а також біля сіл Циблі та Ташань.

Також було зазначено, що великою проблемою для Переяслава стало спорудження приватних будинків на історичних оборонних валах міста та на території дитинця. Оратори зазначали, що раніше за будівництвом у історичній зоні вівся контроль з боку міської влади. А ось за часів Незалежності це питання поза контролем, і як результат поступово історичні місця втрачаються. Ще одна проблема – на території району сільськогосподарські підприємства почали розорювати кургани. Завідувач музеєм трипільської культури Дмитро Тетеря висловив пропозицію забезпечити вільний підхід для жителів міста та гостей до віковічного дуба, який росте на території колишньої швейної фабрики, та відновити один із трьох курганів, який уже розорали поблизу мікрорайону Комуна. Ці кургани під назвою “Три брати” свого часу замальовував Тарас Шевченко. Молоді люди цікавились і питанням, чому міська влада, оголосивши конкурс з оформлення привокзальної площі, не довела його до кінця. Минув уже майже рік, а переможця так і не визначили.

Микола Богатир розповів про створення в Україні генофондової колекції з вікових та меморіальних дерев України та Європи. Він повідомив, що Переяславщина могла б отримати насіння із цих дерев, потрібно лише визначитися із місцем, де можна було б виростити їх «нащадків».1