Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
У Переяславі запрацює єдина диспетчерська комунальних служб
17.10.2017


Cеляни 18 жовтня перекриють дорогу
17.10.2017


Музеї Переяслава відвідав журналіст Бі-Бі-Сі
16.10.2017


Розпочався VI Всеукраїнський історико-культурологічний форум «Сікорські читання»
14.10.2017

Захід присвячений 94-й річниці від дня народження Героя України та визначного музейного діяча Михайла Сікорського.


Засідання робочої групи з питань повернення місту історичної назви
12.10.2017

10 жовтня у приміщенні Переяслав-Хмельницької міської ради було проведено засідання робочої групи з питань повернення місту Переяславу-Хмельницькому історичної назви «Переяслав»


Головна » Новини » Вшанування Героїв Небесної Сотні та учасників Революції гідності

Вшанування Героїв Небесної Сотні та учасників Революції гідності

18-22 лютого – одні з найбільш скорботних днів в історії України. У 2014 справжні патріоти стали на захист рідної країни і загинули за неї. З метою увічнення подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), відстоюючи європейське майбутнє України, Президентом України встановлено День Героїв Небесної Сотні, який щорічно відзначатиметься 20 лютого.

Переяславці активно долучилися до відзначення пам’ятної скорботної дати, зокрема, у міській раді оформлено стенд із світлинами «Переяслав у Революції Гідності», у Музеї кобзарства відкрито виставку «Майдан. Україна понад усе», у районному Будинку культури 20 лютого відбувся спільний міськрайонний захід з вшанування Героїв небесної Сотні за участю керівництва міста та району, військовослужбовців, учасників АТО, учасників бойових дій в Афганістані, представників громадсько-політичних сил, жителів міста. Під час заходу у відповідності до Указу Президента України 119 воїнів-інтернаціоналістів міста та району нагороджені відзнакою Президента України – пам’ятною медаллю «25 років виведення військ з Афганістану», цього ж дня відбулося покладання квітів до пам’ятного хреста на Меморіалі Героїв Небесної Сотні (вокзальна площа).

В усіх загальноосвітніх навчальних закладах міста проведені тематичні лінійки, виховні години, уроки пам’яті, релігійні громади різних конфесій провели поминальні молебні за полеглими героями.

21 лютого артисти Народного центру культури «Зустріч» виступили із благодійною концертною програмою перед учасниками АТО та військовослужбовцями Центру перепідготовки Національної гвардії України, який розміщений у с. Старе Бориспільського району. Свою творчість глядачам демонстрували Роман Дорофей, Едуард Нікітін, Оксана Чирка, Наталія Александрова, Євгеній Пітель, учасники Зразкової акробатичної студії «Міраж», народний вокальний ансамбль «Вербиченька». Це вже друга поїздка творчого колективу у с. Старе. Глядачі бурхливими оплесками супроводжували виступи артистів. Командування військової частини запросили переяславських аматорів сцени виступити на урочистостях, присвячених Дню Національної гвардії України, які відзначатимуться наприкінці березня. Творчу делегацію очолила начальник відділу культури і туризму міської ради Вікторія Гуріна.


1