Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
Як уберегтися від коронавірусу?
14.03.2020

Вакцина проти коронавірусу поки що не розроблена. Але уберегтися від нього можна, головне – не панікувати й дотримуватися деяких простих правил. Про них розповідає начальник районного управління Держпродспоживслужби Олексій Роман


Карантин у Переяславі
13.03.2020

Припиняється робора всіх навчальних закладів, скасовуються недільні базари скасовуються.


Що треба знати пацієнтам про другий етап медичної реформи
11.02.2020


Майстер-клас для вчителів трудового навчання
23.01.2020


«Водохрещення Господнє» зібрало багато містян
19.01.2020


Головна » Новини » Вшанування Героїв Небесної Сотні та учасників Революції гідності

Вшанування Героїв Небесної Сотні та учасників Революції гідності

18-22 лютого – одні з найбільш скорботних днів в історії України. У 2014 справжні патріоти стали на захист рідної країни і загинули за неї. З метою увічнення подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), відстоюючи європейське майбутнє України, Президентом України встановлено День Героїв Небесної Сотні, який щорічно відзначатиметься 20 лютого.

Переяславці активно долучилися до відзначення пам’ятної скорботної дати, зокрема, у міській раді оформлено стенд із світлинами «Переяслав у Революції Гідності», у Музеї кобзарства відкрито виставку «Майдан. Україна понад усе», у районному Будинку культури 20 лютого відбувся спільний міськрайонний захід з вшанування Героїв небесної Сотні за участю керівництва міста та району, військовослужбовців, учасників АТО, учасників бойових дій в Афганістані, представників громадсько-політичних сил, жителів міста. Під час заходу у відповідності до Указу Президента України 119 воїнів-інтернаціоналістів міста та району нагороджені відзнакою Президента України – пам’ятною медаллю «25 років виведення військ з Афганістану», цього ж дня відбулося покладання квітів до пам’ятного хреста на Меморіалі Героїв Небесної Сотні (вокзальна площа).

В усіх загальноосвітніх навчальних закладах міста проведені тематичні лінійки, виховні години, уроки пам’яті, релігійні громади різних конфесій провели поминальні молебні за полеглими героями.

21 лютого артисти Народного центру культури «Зустріч» виступили із благодійною концертною програмою перед учасниками АТО та військовослужбовцями Центру перепідготовки Національної гвардії України, який розміщений у с. Старе Бориспільського району. Свою творчість глядачам демонстрували Роман Дорофей, Едуард Нікітін, Оксана Чирка, Наталія Александрова, Євгеній Пітель, учасники Зразкової акробатичної студії «Міраж», народний вокальний ансамбль «Вербиченька». Це вже друга поїздка творчого колективу у с. Старе. Глядачі бурхливими оплесками супроводжували виступи артистів. Командування військової частини запросили переяславських аматорів сцени виступити на урочистостях, присвячених Дню Національної гвардії України, які відзначатимуться наприкінці березня. Творчу делегацію очолила начальник відділу культури і туризму міської ради Вікторія Гуріна.1