Нерест 2019. Водойми де дозволено риболовля у нерест

Нерест – це головний та найважливіший період у риби. З метою охорони, збереження та створення сприятливих умов для відтворення водних біоресурсів з 29 березня 2019 року встановлюється нерестова весняно-літня заборона. Тривалість заборони відрізняється залежно від водойми. Так, у всіх водосховищах і озерах з затоками, протоками заборона триває по 6 червня (включно), у всіх річках та їх кореневих водах – по 17 травня, у новостворених водних об’єктах, а також у придатковій системі річок та інших водних об’єктах – по 26 червня.
У цей період забороняється пересування плавзасобів (човнів), промислове рибальство, здійснення підводного полювання, проведення днопоглиблювальних, вибухових та інших видів робіт, добування будівельних матеріалів у місцях масового нересту водних біоресурсів.
Дозволяється любительське та спортивне рибальство до 3 кг риби на одну особу, однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега у дозволених місцях.
За недотримання зазначених норм передбачена адміністративна відповідальність – штраф від 34 до 680 грн. Крім штрафу за незаконний вилов нараховуються збитки за кожну виловлену рибину. Наприклад: судака – 510 грн, сома — 425 грн, форелі — 340 грн, щуки — 340 грн, сазана (коропа) — 306 грн, білого амура — 255 грн, товстолобика — 255 грн, білизни (жереха) — 255 грн, рибця звичайного — 255 грн, ляща — 170 грн, лина — 119 грн, плітки — 85 грн, краснопірки — 68 грн, підуста — 34 грн, плоскирки — 34 грн, карася – 17 грн тощо.
Найжорсткіші обмеження на вилов риби припадають на нерестовий період. На Київщині цьогоріч нерестова весняно-літня заборона встановлюється з 29 березня 2019 року. Тривалість заборони відрізняється залежно від водойми. Так, у всіх водосховищах і озерах з затоками, протоками заборона триває по 6 червня включно, у всіх річках та їх кореневих водах – по 17 травня, у новостворених водних об’єктах, а також у придатковій системі річок та інших водних об’єктах – по 26 червня.
У цей період забороняється пересування плавзасобів (човнів), промислове рибальство, підводне полювання, проведення днопоглиблювальних, вибухових та інших видів робіт, добування будівельних матеріалів у місцях масового нересту водних біоресурсів.
Дозволяється любительське та спортивне рибальство до 3 кілограмів риби на одну особу, однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега у дозволених місцях. Також по 30 червня, відповідно до наказу Київського рибоохоронного патруля від 05.12.2018 № НОД-145/6 «Про встановлення заборони на лов річкових раків», заборонено добувати цих членистоногих.
Серед ділянок водойм Київщини, на яких дозволений любительський і спортивний вилов риби з берега однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком та спінінгом в нерестовий період 2019 року
Канівське водосховище:
– протока «Річище»;
– в адміністративних межах м. Києва;
– в адміністративних межах с. Циблі Переяслав-Хмельницького району;
– від мисливської бази УТМР Переяслав-Хмельницького району до міського пляжу у м. Переяслав-Хмельницький;
– в адміністративних межах населених пунктів Бориспільського району та від насосної станції с. Кийлів до бази УТМР «Рудяки»;
– від м. Українка Обухівського району до верхнього б’єфа Канівської ГЕС.
З картою нерестовищ та з переліком місць, визначених для любительського та спортивного рибальства у період весняно-літньої заборони можна ознайомитись тут.
Просимо громадян, небайдужих рибалок, активістів та інші громадські спілки долучитися до охорони водних біоресурсів та допомагати в спільній справі збереження та відтворення водних біоресурсів на Київщині.
Якщо Ви стали свідком порушення правил рибальства чи збуту водних біоресурсів – прохання оперативно повідомляти на «гарячу лінію» рибоохоронного патруля Київщини: (068) 642-80-26 або (099) 341-73-18.