Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
Самоізоляція? Знову?
01.01.2021


Погода на месяц в Переяславе
14.12.2020


Місцеві вибори 2020 - особливості голосування
08.10.2020

Місцеві вибори, які відбудуться 25 жовтня цього року, будуть не схожі на попередні. Передусім вони пройдуть на новій територіальній основі – з меншою кількістю районів та громад. А крім того, вперше місцевих депутатів обиратимуть не за мажоритарною, а за пропорційною системою. Що слід знати про майбутні вибори, розповідає Центр громадського моніторингу та контролю.


Місцева влада вже повинні готувати проекти гральних зон в Україні - експерт
23.09.2020


Танцювальна битва «DANCE BATTLE» у Переяславі
25.08.2020


Головна » Новини » «Водохрещення Господнє» зібрало багато містян

«Водохрещення Господнє» зібрало багато містян

«Водохрещення Господнє» зібрало багато містян

19 січня переяславці, як і жителі всієї України святкують велике православне свято – Хрещення Господнє. Воно завершує цикл новорічно-різдвяних свят. У цей день у першій його половині жителі та гості міста масово відвідують місцеві храми, а після Богослужіння спішать взяти участь у масових заходах, що відбуваються на річках та водоймах, освячених хрестом і молитвою на спомин про хрещення Ісуса Христа. Прийнято вважати, що освячена в них вода стає цілющою і весь рік дарує сили та здоров’я, захищає нас від негараздів та живить життєвою енергією. Сьогодні біля водойми поблизу ресторанно-розважального комплексу “Любокрай” міста Переяслава відбулося традиційне фольклорно-етнографічне свято «Водохрещення Господнє».

До святкового дійства долучилися: міський голова Тарас Костін, заступники міського голови Валентина Губенко та Наталія Устич, секретар міської ради Петро Бочарін, керуюча справами міськвиконкому Ольга Гребенщикова, депутати міської ради, члени виконавчого комітету, представники установ, підприємств та організацій, жителі та гості міста. Святкування розпочалося із короткої інформаційної довідки ведучого та вітальної промови міського голови Тараса Костіна. Потім священики Православної Церкви України відправили водосвятний молебень. Усі охочі, переважно молодь, мали змогу зануритися в оcвячену воду Дніпра та пригоститися гречаною кашею і чаєм з польової кухні, придбати шашлики та іншу запропоновану підприємцями їжу і напої. Також всі бажаючі могли сфотографуватися біля красивої фотозони в українському стилі. У святковій розважальній програмі взяли участь члени фольклорного вокального колективу «Весняний подих» під керуванням Василя Заболотнього. Фольклорно-етнографічне свято «Водохрещення Господнє» підготували і провели: відділ культури та туризму Переяславської міської ради, колектив народного центру культури «Зустріч», комунальні та рятувальні служби міста.1