Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Головна » Новини » Свято «Водохреще Господнє» у Переяславі

Свято «Водохреще Господнє» у Переяславі

Свято «Водохреще Господнє» у Переяславі

19 січня, біля розважального комплексу “Любокрай” на об’їзній дорозі міста Переяслава-Хмельницького відбулось фольклорно-етнографічне свято «Водохреще Господнє».

Попередні роки основним місцем купання переяславців на Хрещення було лісове озеро, що неподалік. Місце на Дніпрі міською радою, організатором цього заходу, було обрано вперше і, на думку переважної більшості тих, з ким довелося поспілкуватися, тут було краще, цивілізованіше.

За словами начальника міського відділу культури Вікторія Гуріна, основні підготовчі роботи тут було виконано працівниками міського ВУКГ. В тій частині водойми, що ближче до об’їзної, в кризі, товщина якої зараз понад 15 см, акуратно вирізали ополонку у вигляді хреста кілька метрів завдовжки і десь метри півтори в ширину. Значну площу берега перед купіллю вислали сіном. Це виявилося не аби як доречно, оскільки, коли після доволі таки тривалої церковної відправи православного священика Івана Будняка, бажаючі масово пішли занурюватися у Дніпро, на березі утворилася навіть черга. У ноги людям було не так холодно.

Також для зручності учасників святкувань на березі організатори розіклали багато тюків сіна. Люди, які приїжджали компаніями, після купання у крижаній воді із задоволенням розміщувалися на них, щоб, як то кажуть, відзначити “таку подію”. Також ресторан поставив тут кілька столиків і стільців, але їх було менше.

За плату на святі можна було замовити у підприємців шашлики, юшку, чай, каву і таке інше. А от міська рада чаєм, кашею пригощала безкоштовно. Розраховувалося пригощення десь на півтори сотні осіб. Та от працівники відділення ДСНС, які були не лише готові рятувати людей, а й допомагали варити кашу, казали потім, що роздали її порцій двісті.

Загалом багато різних служб було задіяно на цьому заході: водолази-рятувальники, поліція, лікарі. Навіть міські жеківці привезли соснових дров та розіклали багаття, щоб охочі могли зігрітися чи просто помилуватися на вогнище.

Багато переяславців приїхали цього дня не купатися, а просто, щоб перейнятися духом свята, зустріти знайомих. Наприклад, відомий у місті підприємець Володимир Левченко (55 років), сказав, що купався цього дня багато років поспіль. Збирався і цього разу. Та буквально минулої ночі чомусь трохи заболіла спина, то вирішив утриматися. А от переяславки, до яких я підійшов щойно вони вийшли з води, поділилися враженнями. Олена Шосталь (39 років) в ополонці на Хрещення купалася вперше у житті. Сказала, що коли занурилася, аж дух перехопило, а зараз на березі відчуває велику бадьорість. Наталія Медведенко (45 років) розповіла, що 1305ще з 1996-го щороку не пропускає нагоди, щоб зануритися в ополонці. Відчуває від цього велике піднесення духу, якісь стреси знімає як рукою.

У святкуванні взяли участь – міський голова Тарас Костін, перший заступник міського голови Григорій Карнаух, заступник міського голови Валентина Губенко, секретар ради Петро Бочарін, керуюча справами виконкому міської ради Валентина Гринець, голова Переяслав-Хмельницької РДА Андрій Пряхін, депутати міської ради, члени виконавчого комітету, представники установ, підприємств та організацій, громадськість міста.

Богослужіння  та освячення води провів отець Іоан УПЦ КП. В ході заходу усі охочі могли зануритися в оcвячену воду.

Учасники свята пригощалися гречаною кашею та чаєм з польової кухні, які приготував старший прапорщик міського вузла зв’язку МНС Сергій Чичикало.

Більше години купання було масовим. Люди заходили у воду один за одним. На березі увесь час грала музика. І в якийсь момент свято розгулялося так, що в компаніях почали навіть підтанцьовувати. Та вже ближче до 14 год. купання майже припинилися, люди почали роз’їжджатися. Все ж таки сьогодні робочий день.1