Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Запрошення на свято Колодія у Переяславі
03.02.2023


Головна » Новини » Виставка творчих робіт художника Юрія Шкарупіна

Виставка творчих робіт художника Юрія Шкарупіна

художник Юрій Шкарупін

14 січня у місті Переяславі-Хмельницькому у музеї «Заповіту» Т.Г. Шевченка відбулося відкриття виставки «З історії Переяславського краю», на якій представлено творчий доробок відомого переяславця, художника Юрія Шкарупіна. На виставці представлені портрети видатних історичних постатей та відомих особистостей Переяславщини, пейзажі рідного краю.

На виставці представлено 14 полотен художника: 7 краєвидів Переяславщини та 7 портретів людей, які внесли вагомий вклад в розвиток міста. Юрій Шкарупін розповів про історію створення кожної представленої картини.

У відкритті виставки взяли участь міський голова Тарас Костін, секретар ради Петро Бочарін, заступники міського голови Григорій Карнаух, Ігор Герасимов, Валентина Губенко, керуюча справами Валентина Гринець, представники районної влади, шанувальники живопису, широка громадськість міста.

Прийшли привітати митця із відкриттям другої персональної виставки (перша була в педуніверситеті торік) міський голова Тарас Костін, голова районної ради Петро Качкалда, директор Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни Юрій Гріненко, численні друзі художника, музиканти та товариші.

Картини переяславського художника Юрія Шкарупіна ви зможете побачити, відвідавши музей Заповіту. Музей працює щодня без вихідних з 9 до 17 години.

Виставка триватиме до 1 березня.

Близько 10 років тому він почав професійно займатись малюванням:

– Першу мою картину у четвертому класі оцінив вчитель ботаніки, я на уроці намалював його портрет, – зазначив художник. Він також розповів, що нелегкій малярській справі його навчав рідний дядько, відомий російський художник Олександр Денисов. Він не лише навчав класичним азам живопису, а і відкрив різноманітні професійні секрети і у змішуванні фарб, і у підготовці полотна для майбутньої картини, і у способі нанесення мазків… За словами Юрія Шкарупіна його надихають на малярство картини Іллі Репіна, Івана Крамського, Олексія Саврасова, Ісака Левітана, Миколи Пімоненка та інших представників реалістичної художньої школи:

– Писати олією я почав давно, картини розміщував у своєму кафе, але мало хто знав, що це не просто оформлення зали, а мої власні роботи, – сказав на відкритті художник – Мені надзвичайно поталанило, що на своєму життєвому шляху я зустрів стільки чудових людей, які мене навчали. Вони не робили з мене робота, а розвивали творчі риси. Щоправда, молодість пройшла в такий час, коли було не до творчості. Потрібно було докладати чимало зусиль, аби заробити гроші на життя. Але і в ті часи я знаходив можливість малювати. У моєму класі на стіні висів портрет Петра Чайковського, і ніхто не знав, що то я його намалював. Цей портрет зараз зберігається у мене вдома.

Сьогодні, у такий важкий час, коли на Сході йде війна, кожній людині потрібна якась віддушина, для мене – це майстерня художника. Коли я туди заходжу, забуваю про все…

Дуже вдячний художникам Анатолію Шарію, Роману Мотузку, Олександру Сусю, Анатолію Нечаю за підтримку і допомогу. В принципі, я вдячний усім своїм знайомим і друзям, адже всі ви, не знаючи того, допомагаєте та підтримуєте мене у всіх починаннях.1