Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
Головна » Новини » Виставка візантійського стилю іконопису

Виставка візантійського стилю іконопису

Виставка візантійського стилю іконопису

25 грудня 2015 року о 12 годині у Меморіальному музеї академіка В.Г.Заболотного відбулося відкриття виставки традиційної візантійської ікони «Погляд у вічність». На виставці будуть представлені роботи нашого земляка, художника-іконописця, послідовника саме візантійського стилю іконопису Олександра Задорожнього.

На відкриття виставки завітали заступник міського голови Валентина Губенко, заступник голови райдержадміністрації Світлана Шевченко, заступник генерального директора НІЕЗ «Переяслав» Юрій Коптюх, Заслужений художник України, директор художньої школи Степан Куций, мистецтвознавець Ірина Кузьмицька, начальник управління соціального захисту райдержадміністрації Надія Ясинчук. На адресу талановитого майстра гостями було сказано багато приємних побажань, висловлено щире захоплення його творчістю. У свою чергу молодий митець щиро подякував присутнім за теплі слова, принагідно розповів про етапи створення ікон. Його роботи дарують не тільки естетичну насолоду, вони дарують людям зустріч з Творцем, з його добротою.

Олександр Михайлович Задорожній народився 17 червня 1979 року в м. Переяслав-Хмельницькому. Закінчив місцеву дитячу художню школу, а згодом – школу іконопису при Соборній церкві в Сараєво (Боснія і Герцеговина), де під керівництвом викладачів з Університету Сербської Православної церкви опанував це древнє ремесло і сам мав змогу навчати людей іконопису, там же приймав участь у різних виставках.

У Переяславі його роботи можна побачити у Михайлівській церкві, у дзвіниці Вознесенського собору, в церкві Успіня Пресвятої Богородиці, багато робіт залишилось в монастирях Боснії, Сербії, Хорватії, в приватних колекціях у Канаді, Франції, Америці. Всього в доробку автора більше кількох сотень ікон.

В експозиції виставки «Погляд у вічність» представлені класичні зображення Спасителя, Матері Божої з немовлям Ісусом, ряд ікон із зображеннями святих, канонізованих православною церквою та ікони, на яких відтворено різні біблійні сюжети.

Виставка відкрита для відвідувачів з 9.00 до 17.00. Вихідні дні: середа, четвер.1