Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
Акторка Наталія Сумська подарувала НІЕЗ «Переяслав» старовинну італійську шафу
10.06.2021

Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав» поповнив зібрання унікальною італійською шафою ручної роботи ХІХ ст.


Великдень (Пасха) у 2021 році
28.03.2021

Великдень в 2021 році припадає на 2 травня. У цей день світле свято Великодня (Пасхи) відзначають православні.


У Переяславі відкрився продуктовий маркет «Фора»
25.02.2021


Інформація щодо поширення коронавірусної інфекції COVID-2019 на Переяславщині
25.02.2021

За минулу добу, станом на 8 годин ранку 25.02.2021


Ігор Опанасюк – новий голова суду на Переяславщині
23.02.2021


Головна » Новини » Виставка візантійського стилю іконопису

Виставка візантійського стилю іконопису

Виставка візантійського стилю іконопису

25 грудня 2015 року о 12 годині у Меморіальному музеї академіка В.Г.Заболотного відбулося відкриття виставки традиційної візантійської ікони «Погляд у вічність». На виставці будуть представлені роботи нашого земляка, художника-іконописця, послідовника саме візантійського стилю іконопису Олександра Задорожнього.

На відкриття виставки завітали заступник міського голови Валентина Губенко, заступник голови райдержадміністрації Світлана Шевченко, заступник генерального директора НІЕЗ «Переяслав» Юрій Коптюх, Заслужений художник України, директор художньої школи Степан Куций, мистецтвознавець Ірина Кузьмицька, начальник управління соціального захисту райдержадміністрації Надія Ясинчук. На адресу талановитого майстра гостями було сказано багато приємних побажань, висловлено щире захоплення його творчістю. У свою чергу молодий митець щиро подякував присутнім за теплі слова, принагідно розповів про етапи створення ікон. Його роботи дарують не тільки естетичну насолоду, вони дарують людям зустріч з Творцем, з його добротою.

Олександр Михайлович Задорожній народився 17 червня 1979 року в м. Переяслав-Хмельницькому. Закінчив місцеву дитячу художню школу, а згодом – школу іконопису при Соборній церкві в Сараєво (Боснія і Герцеговина), де під керівництвом викладачів з Університету Сербської Православної церкви опанував це древнє ремесло і сам мав змогу навчати людей іконопису, там же приймав участь у різних виставках.

У Переяславі його роботи можна побачити у Михайлівській церкві, у дзвіниці Вознесенського собору, в церкві Успіня Пресвятої Богородиці, багато робіт залишилось в монастирях Боснії, Сербії, Хорватії, в приватних колекціях у Канаді, Франції, Америці. Всього в доробку автора більше кількох сотень ікон.

В експозиції виставки «Погляд у вічність» представлені класичні зображення Спасителя, Матері Божої з немовлям Ісусом, ряд ікон із зображеннями святих, канонізованих православною церквою та ікони, на яких відтворено різні біблійні сюжети.

Виставка відкрита для відвідувачів з 9.00 до 17.00. Вихідні дні: середа, четвер.1