Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
Місцеві вибори 2020 - особливості голосування
08.10.2020

Місцеві вибори, які відбудуться 25 жовтня цього року, будуть не схожі на попередні. Передусім вони пройдуть на новій територіальній основі – з меншою кількістю районів та громад. А крім того, вперше місцевих депутатів обиратимуть не за мажоритарною, а за пропорційною системою. Що слід знати про майбутні вибори, розповідає Центр громадського моніторингу та контролю.


Місцева влада вже повинні готувати проекти гральних зон в Україні - експерт
23.09.2020


Танцювальна битва «DANCE BATTLE» у Переяславі
25.08.2020


Робота закладів освіти у новому навчальному році
25.08.2020


Без Обмежень собирают Олимпийский
02.06.2020


Головна » Новини » Відкрито виставку «Кобзар» Тараса Шевченка»

Відкрито виставку «Кобзар» Тараса Шевченка»

Виставка демонструватиметься до 1 вересня 2017 р.
Відкрито виставку «Кобзар» Тараса Шевченка»

9 березня 2017 р. у Музеї кобзарства Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» відбулося відкриття виставки «Кобзар» Тараса Шевченка». Захід приурочений до 203 річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка – видатного українського письменника, поета, художника, громадського діяча. Його «Кобзар» воістину є біблією українського народу, якій судилося бути безсмертною.

За життя Т. Г. Шевченка твори в збірці під назвою «Кобзар» виходили у 1840, 1844, 1860 рр. Вже після смерті поета «Кобзар» неодноразово перевидавався. Велика кількість перевидань геніальних творінь Великого Кобзаря відбулася за радянської доби, хоча тогочасна ідеологія намагалася трактувати безсмертні творіння на свій лад.

На виставці представлено видання «Кобзаря» Тараса Шевченка, які видрукувані в різні роки. Це музейні предмети із фондового зібрання Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав», бібліотеки закладу та приватних зібрань. Серед них є і унікальні – це Львівське видання 1942 р.; збірки датовані 1933, 1939 рр.

Під час презентації виставки з вітальним словом до присутніх звернувся генеральний директор НІЕЗ «Переяслав» Олексій Лукашевич. Поезії Тараса Шевченка прочитали наймолодші учасники – Герман Дорошевіч, учень 4-А класу Переяслав-Хмельницької ЗОШ №6 та Марія Радіоненко, вихованка дитсадка «Сонечко». Вокальні твори на слова Т. Шевченка прозвучали у виконанні Наталії Ходан, художнього керівника будинку культури с. Помоклі Переяслав-Хмельницького району та дуету «Лілея» у складі Наталії Кобильник та Олени Семешко. Натхненно виконала твори Кобзаря учениця ЦПТО Єлизавета Хондошко.1