Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
Без Обмежень собирают Олимпийский
02.06.2020


Відомий онлайн-рітейлер проводить конкурс студентських есе
15.05.2020


Де в Переяславі можна придбити освячені паски
14.04.2020


Як уберегтися від коронавірусу?
14.03.2020

Вакцина проти коронавірусу поки що не розроблена. Але уберегтися від нього можна, головне – не панікувати й дотримуватися деяких простих правил. Про них розповідає начальник районного управління Держпродспоживслужби Олексій Роман


Карантин у Переяславі
13.03.2020

Припиняється робора всіх навчальних закладів, скасовуються недільні базари скасовуються.


Головна » Новини » Відкрито виставку «Кобзар» Тараса Шевченка»

Відкрито виставку «Кобзар» Тараса Шевченка»

Виставка демонструватиметься до 1 вересня 2017 р.
Відкрито виставку «Кобзар» Тараса Шевченка»

9 березня 2017 р. у Музеї кобзарства Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» відбулося відкриття виставки «Кобзар» Тараса Шевченка». Захід приурочений до 203 річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка – видатного українського письменника, поета, художника, громадського діяча. Його «Кобзар» воістину є біблією українського народу, якій судилося бути безсмертною.

За життя Т. Г. Шевченка твори в збірці під назвою «Кобзар» виходили у 1840, 1844, 1860 рр. Вже після смерті поета «Кобзар» неодноразово перевидавався. Велика кількість перевидань геніальних творінь Великого Кобзаря відбулася за радянської доби, хоча тогочасна ідеологія намагалася трактувати безсмертні творіння на свій лад.

На виставці представлено видання «Кобзаря» Тараса Шевченка, які видрукувані в різні роки. Це музейні предмети із фондового зібрання Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав», бібліотеки закладу та приватних зібрань. Серед них є і унікальні – це Львівське видання 1942 р.; збірки датовані 1933, 1939 рр.

Під час презентації виставки з вітальним словом до присутніх звернувся генеральний директор НІЕЗ «Переяслав» Олексій Лукашевич. Поезії Тараса Шевченка прочитали наймолодші учасники – Герман Дорошевіч, учень 4-А класу Переяслав-Хмельницької ЗОШ №6 та Марія Радіоненко, вихованка дитсадка «Сонечко». Вокальні твори на слова Т. Шевченка прозвучали у виконанні Наталії Ходан, художнього керівника будинку культури с. Помоклі Переяслав-Хмельницького району та дуету «Лілея» у складі Наталії Кобильник та Олени Семешко. Натхненно виконала твори Кобзаря учениця ЦПТО Єлизавета Хондошко.1