Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
Відкрито пам’ятник загиблим бійцям АТО
24.03.2019


Нова громадська вбиральня буде платною
23.03.2019


Музей кобзарства відзначив 30ти річний ювілей
22.03.2019


Ярмарок професій для випускників Переяславщини
22.03.2019


Нерест 2019. Водойми де дозволено риболовля у нерест
20.03.2019

Київський рибоохоронний патруль опублікував перелік ділянок водойм Київщини, де дозволений любительський і спортивний вилов риби.


Головна » Новини » Виставка до Дня Соборності

Виставка до Дня Соборності

Виставка до Дня Соборності

22 січня, у актовій залі НІЕЗ «Переяслав» відбулись заходи, приурочені до Дня Соборності України, та з нагоди презентації книги, присвяченої пам’яті доктора історичних наук, професора Ярослава Потапенка. До цієї дати науковці заповідника відкрили виставку «Свободу не зупинити». Виставка складається із трьох розділів: революційні події в Україні в 1917-1921 роках; Революція гідності; війна на Сході.

Невелика зала була переповнена. На урочистості завітали викладачі та студенти Переяслав-Хмельницького педуніверситету, учасники Революції гідності, воїни АТО, волонтери, представники громадськості міста. За доброю традицією, яка склалась іще з часів Майдану, заходи розпочали із виконання Державного гімну України та богослужіння, яке провів священик УПЦ КП, отець Іоан. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять патріотів, які поклали життя за рідну Україну.

З вітальними словами до присутніх звернулися генеральний директор НІЕЗ «Переяслав» Олексій Лукашевич, міський голова Тарас Костін, заступник голови РДА Юрій Бобровнік. Про історичні передумови об’єднання України в далекому 1919 році та історичні реалії сьогодення повідав професор університету Микола Корпанюк. Доктор політичних наук, професор, декан історичного факультету Борис Дем’яненко розповів, як розпочинався майдан Переяславщини та про події у столиці в 2013-2014 роках. З цікавістю слухали виступи воїна АТО Артема Романенка, доктора педагогічних наук, професора Ганни Токмань, яка розповіла про криваві події у січні 2014 року, свідком яких вона була. Усі промовці згадували свого побратима Ярослава Потапенка, який брав найактивнішу участь у Революції гідності та зібраннях «Майдану Переяславщини». Кандидат політичних наук Віталій Коцур презентував книгу кафедри історії та культури України, присвячені Ярославу Потапенку. В ній зібрані спогади про переяславця, громадського діяча, вченого-історика, спортсмена Ярослава Олександровича Потапенка. Книга вийшла тиражем 100 примірників.

Концертними номерами порадували зібрання співачки Даша Сердюк та Ганна Іфтоді та бандурист Микола Товкайло.

* * *

Районні урочистості з нагоди Дня Соборності України відбулися в суботу в РБК. Жителів Переяславщини, яких немало зібралося в залі, привітали перший заступник голови РДА Юрій Бобровнік та заступник голови РДА Любов Онопрієнко. “Не бійтеся бути українцями! Не бійтеся відстоювати і захищати свою гідність, свої права! Не бійтесь бути таким, якими ви є!” – з такими словами звернувся до присутніх Юрій Вікторович.

Любов Онопрієнко привітала глядачів і учасників з відкриттям у цей день нового сезону районного фестивалю народних талантів “Мистецькі береги Переяславщини”. Це було символічно, адже культура і духовна спадщина – це ті сакральні скарби, які і об’єднують, і ідентифікують український народ.

На сцені виступили народний аматорський хор «Дніпрові хвилі» та зразковий танцювальний ансамбль “Ластівка” Циблівського будинку культури. Районний фестиваль знову повернувся на сцену РБК і проходитиме там щосуботи о 13.30 год.


Автор: Володимир Набок, Валентина Батрак

1