Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Запрошення на свято Колодія у Переяславі
03.02.2023


Головна » Новини » Вишивання карти Переяславщини

Вишивання карти Переяславщини

28 лютого у Переяслав-Хмельницькому районному будинку культури (Київщина) стартувала культурно-мистецька акція “Вишивання карти Переяславщини”. На лляному полотні розміром 2 на 1,5 метра будуть вишиті хрестиком території 31 сільської ради і самого міста Переяслава. Кожен населений пункт зображуватиметься на карті відповідно до його символіки (прапора і герба). Ініціатором проекту виступила директор салону-галереї «Дар’я» Алла Літкова (54 роки).
Перший день мистецької акції Вишивання карти Переяславщини

– Я побувала в Києві на презентації вишитої мапи України, над якою працювали більше 6 тисяч українців з різних регіонів, – розповідає вона. – Це надихнуло мене на створення карти Переяславщини. Полотно «їздитиме» від села до села. Майстри вишиватимуть територію свого населеного пункту. Для участі в акції достатньо зробити хоча б кілька стібків на полотні, тому долучатися можуть і діти. У кінці ми підрахуємо загальну кількість учасників. Ця акція спрямована на те, щоб об’єднати людей різного віку за спільною справою, підняти патріотичний дух і вселити віру в краще майбутнє.

За словами Алли Літкової, матеріали для рукоділля придбані за спонсорські кошти депутата Верховної Ради Артура Палатного.

Народне вишивання співпало з міським фестивалем народної творчості «Лине пісня із народних джерел». Тож учасників акції привітав піснею фольклорний ансамбль «Берегиня». А Дмитро Волошин, настоятель міської церкви преподобного Єфрема, благословив починання майстрів.

У перший день у вишиванні карти взяли участь 12 осіб. Наймолодша учасниця – 12-річна Валерія Демченко, найстарша – 82-річна Ніна Лазенко. Учасники акції почали з вишивання територіальних меж населених пунктів та центру – міста Переяслава. До спільної справи долучилися і міський голова Тарас Костін, і директор районного будинку культури Віктор Янчук.

– Вишита карта Переяславщини буде прикрашати приміщення райдержадміністрації, – каже Алла Літкова. – Маємо і наступне замовлення. Міський голова запропонував вишити карту Переяслава для міської ради.

Алла Літкова також зазначила, що мистецький салон-галерея «Дар’я» переїхав в нове приміщення. Тепер він працює в одній із кімнат інформаційно-туристичного центру «Переяславська Перлина» на Покровській, 49.

– Ми продовжуємо співпрацювати з місцевими майстрами, але тепер для нас проблемніше влаштовувати виставки, творчі конкурси, бо маємо маленьке приміщення, – розповіла вона. – Сподіваємось, що знайдемо більше. А поки що підготували документи для реєстрації спілки майстрів «Мистецтво життя», яка об’єднає творчих людей Переяславщини і не тільки. Продовжуємо наші проекти, зокрема, вишиваємо спільний обереговий рушник “Боже, бережи Україну!». Окрім мене, в його створенні вже взяли участь міські вишивальниці Лідія Заболотня, Ніна Лазенко, Людмила Полтавець, Світлана Бублик та Софія Сорокова з Цибель. Виносили рушник на мітинг-реквієм пам’яті Героїв Небесної Сотні. Акція триває. Як і обіцяли, вишиватимемо рушник до тих пір, поки не закінчиться війна.

***

7 березня у РБК продовжилося народне вишивання карти Переяславщини. За словами Алли Літкової, на мапі вже вишита територія Переяслава. Загалом у її створенні взяли участь 60 осіб. Серед них була і 6-річна малеча. Тепер полотно передаватимуть у села району.


Автор: Юлія Строчинська, Вісник Переяславщини
http://visnik-press.com.ua/?p=29477

1