Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
Зарплати держслужбовців на 2019 рік
15.11.2018

Кабмін вирішив зупинити підвищення заробітних плат державним службовцям, яка протягом двох останніх років суттєво зросла.


Культпрацівникам району провели екскурсію до Києва
15.11.2018


Прожитковий мінімум Українця 2019
14.11.2018


Центральний канал про перспективи розвитку Переяслава
14.11.2018


«Треба» у виборі майбутної професії
14.11.2018

Вдало обрана професія дає можливість реалізувати себе, бути затребуваним фахівцем та задоволеним життям.


Головна » Новини » Вишивання карти Переяславщини

Вишивання карти Переяславщини

28 лютого у Переяслав-Хмельницькому районному будинку культури (Київщина) стартувала культурно-мистецька акція “Вишивання карти Переяславщини”. На лляному полотні розміром 2 на 1,5 метра будуть вишиті хрестиком території 31 сільської ради і самого міста Переяслава. Кожен населений пункт зображуватиметься на карті відповідно до його символіки (прапора і герба). Ініціатором проекту виступила директор салону-галереї «Дар’я» Алла Літкова (54 роки).
Перший день мистецької акції Вишивання карти Переяславщини

– Я побувала в Києві на презентації вишитої мапи України, над якою працювали більше 6 тисяч українців з різних регіонів, – розповідає вона. – Це надихнуло мене на створення карти Переяславщини. Полотно «їздитиме» від села до села. Майстри вишиватимуть територію свого населеного пункту. Для участі в акції достатньо зробити хоча б кілька стібків на полотні, тому долучатися можуть і діти. У кінці ми підрахуємо загальну кількість учасників. Ця акція спрямована на те, щоб об’єднати людей різного віку за спільною справою, підняти патріотичний дух і вселити віру в краще майбутнє.

За словами Алли Літкової, матеріали для рукоділля придбані за спонсорські кошти депутата Верховної Ради Артура Палатного.

Народне вишивання співпало з міським фестивалем народної творчості «Лине пісня із народних джерел». Тож учасників акції привітав піснею фольклорний ансамбль «Берегиня». А Дмитро Волошин, настоятель міської церкви преподобного Єфрема, благословив починання майстрів.

У перший день у вишиванні карти взяли участь 12 осіб. Наймолодша учасниця – 12-річна Валерія Демченко, найстарша – 82-річна Ніна Лазенко. Учасники акції почали з вишивання територіальних меж населених пунктів та центру – міста Переяслава. До спільної справи долучилися і міський голова Тарас Костін, і директор районного будинку культури Віктор Янчук.

– Вишита карта Переяславщини буде прикрашати приміщення райдержадміністрації, – каже Алла Літкова. – Маємо і наступне замовлення. Міський голова запропонував вишити карту Переяслава для міської ради.

Алла Літкова також зазначила, що мистецький салон-галерея «Дар’я» переїхав в нове приміщення. Тепер він працює в одній із кімнат інформаційно-туристичного центру «Переяславська Перлина» на Покровській, 49.

– Ми продовжуємо співпрацювати з місцевими майстрами, але тепер для нас проблемніше влаштовувати виставки, творчі конкурси, бо маємо маленьке приміщення, – розповіла вона. – Сподіваємось, що знайдемо більше. А поки що підготували документи для реєстрації спілки майстрів «Мистецтво життя», яка об’єднає творчих людей Переяславщини і не тільки. Продовжуємо наші проекти, зокрема, вишиваємо спільний обереговий рушник “Боже, бережи Україну!». Окрім мене, в його створенні вже взяли участь міські вишивальниці Лідія Заболотня, Ніна Лазенко, Людмила Полтавець, Світлана Бублик та Софія Сорокова з Цибель. Виносили рушник на мітинг-реквієм пам’яті Героїв Небесної Сотні. Акція триває. Як і обіцяли, вишиватимемо рушник до тих пір, поки не закінчиться війна.

***

7 березня у РБК продовжилося народне вишивання карти Переяславщини. За словами Алли Літкової, на мапі вже вишита територія Переяслава. Загалом у її створенні взяли участь 60 осіб. Серед них була і 6-річна малеча. Тепер полотно передаватимуть у села району.


Автор: Юлія Строчинська, Вісник Переяславщини
http://visnik-press.com.ua/?p=29477

1