Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Головна » Новини » Відновлювана енергія на сільських об’єктах соціальної сфери

Відновлювана енергія на сільських об’єктах соціальної сфери

5 липня в рамках реалізації на території Переяслав-Хмельницького району спільного Проекту ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» відбувся семінар з питань використання відновлюваної енергії на об’єктах соціальної сфери у сільській місцевості. Участь у семінарі взяли заступник голови районної ради Іван Бугаєнко, керівник апарату адміністрації Валерій Перчук, сільські голови, представники громадських організацій, депутати районної ради. Змістовну лекцію та роздатковий матеріал забезпечила координатор Київського обласного підрозділу впровадження проекту МРГ Світлана Коваль.

Світлана Мусіївна, перш за все, подякувала всім, хто активно долучився до впровадження проектів у себе в місцевості, це Дем’янецька, Вовчківська, Гайшинська та Полого-Вергунівська сільські громади. Вона проінформувала, що зараз проходить завершальна стадія мікропроектів – це третя фаза. Нині активно проходять перемовини між Києвом та Брюсселем щодо четвертої фази, але цей етап буде значно серйознішим – перевага буде надаватися впровадженню новітніх технологій.

Досягнутими успіхами на шляху впровадження ініціатив громад та труднощами, з якими довелося зіткнутися поділилися представники сільських громад.

Сільський голова села Пологи-Вергуни Олександр Глоба у своєму виступі зазначив, що перш за все, підходять до реалізації проекту, орієнтуючись на жителів села. Раніше в рамках програми замінили вікна у школі, вже працює вуличне освітлення на сонячних батареях, а нині продовжують мережу освітлення.

Світлана Глоба – голова громадської організації села Вовчків повідомила, що хоча й беруть участь вперше, та вже знаходяться на етапі підписання договору з фірмою-підрядником. Було проведено тендер, на який подали заявки 6 учасників, так як Львівська фірма запропонувала найбільш вигідну цінову політику, їй було надано перевагу. Слухаючи виступ Світлани Миколаївни, координатор Київського обласного підрозділу впровадження проекту МРГ Світлана Коваль звернулася до всіх представників громад: «Все залежить лише від вас – проявіть наполегливість у роботі з підрядниками, конкретно визначайте терміни виконання. Ви завжди можете звернутися за допомогою до мене».

Про хід роботи по заміні вікон та дверей у Гайшинській школі доповіла голова громадської ради Ольга Фартишева. Та спочатку вона вручила Світлані Мусіївні випуск газети «Вісник Переяславщини», у якому, за збігом обставин, саме сьогодні опублікували статтю про дружніх жителів вулиці Садової, що в Гайшині, на цій вулиці проживає і сама Ольга Федорівна. Вона зауважила, що приклад її сусідів якнайкраще демонструє згуртованість громади.

Депутат районної ради, директор Студениківської школи Марія Лях вже мала досвід впровадження програми енергоефективності у їхній школі, тож не з розмов знає, який це великий труд. Вона наголосила, що доки не буде співпраці, не буде і результату.

Світлана Мусіївна підвела підсумки: «Це дійсно нелегка справа, але, щоб чогось досягти, ми повинні бути єдині у всіх починаннях. І справа тут зовсім не у грошах. Чи багато ми варті у цьому світі поодинці? Робити великі справи громадою, дати можливість кожній людині відчути свою важливість – це і є основна мета реалізації таких проектів».

У Переяслав-Хмельницькому районі приклад згуртованості та ініціативності проявила Дем’янецька сільська громада. Вони успішно реалізували проект по капітальному ремонту з утеплення та заміни вікон у школі, у перші 2 етапи – відремонтували дах у школі та провели вуличне освітлення на сонячних батареях. Директор школи Микола Погребний наголосив, що успіх їхньої справи залежав від кожного жителя села. Окрему подяку він висловив сільському голові, благодійникам Василю Григоренку, Петру Губарю та Володимиру Курилку. Микола Володимирович розповів, що у березні, коли вони закінчили ремонтні роботи, а люди побачили результат своїх старань, до нього почали підходити небайдужі жителі села з новими ідеями. Тож нещодавно, за рахунок громади села та керівника агрогосподарства Василя Григоренка, було встановлено нову огорожу навколо школи вартістю 200 тисяч гривень.

Світлана Коваль вручила громадській організації «Дем’янецький центр місцевого розвитку» сертифікат про успішне закінчення проекту, а від районної ради та адміністрації було вручено подяку. Представники районної влади відмітили, що вся громада Дем’янець тримається на ентузіазмі п’яти чоловік, які вміють організувати будь-яку справу.

На завершення Світлана Мусіївна провела тренінг з питань використання відновлюваної енергії на об’єктах соціальної сфери. Вона детально зупинилася на всіх видах так званої «невичерпної енергії» – енергія сонця, вітру та води. Та на реальних прикладах у вигляді презентації показала можливості використання сонячних батарей, вітрогенераторів, фотоелектричних модулей, теплових насосів, тощо. Заступник голови районної ради Іван Бугаєнко поставив слушне запитання, коли ми зможемо впроваджувати такі проекти у нас в районі. Світлана Коваль проінформувала, що метою семінару якраз і є підготувати громади до таких проектів, вони мають продумати їх реалізацію у себе в місцевості. Попередньо розгляд таких проектів заплановано на друге півріччя 2017 року.1