Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Головна » Новини » Будинку художньої творчості Переяслава-Хмельницького на фестивалі «Весна у Київській Русі»

Будинку художньої творчості Переяслава-Хмельницького на фестивалі «Весна у Київській Русі»

Голова Київської облдержадміністрації Володимир Шандра

16 травня у селі Копачів Обухівського району на території Центру культури та історії Київської Русі «Парк Київська Русь» відбувся обласний дитячий фольклорно-етнографічний фестиваль «Весна у Київській Русі». Педагоги та вихованці Будинку художньої творчості дітей, юнацтва та молоді міста Переяслава-Хмельницького долучилися до яскравого й колоритного дійства, яке об’єднало понад тисячу двісті гостей та учасників з усіх регіонів Київщини.

Фестиваль був організований Департаментом освіти і науки Київської облдержадміністрації. На території Парку «Київська Русь» були представлені десятки експозицій декоративно-ужиткового, образотворчого мистецтва, святкової та обрядової випічки, які підготували вихованці навчальних закладів і творчих гуртків із різних районів Київщини.

Окрім експозицій, у рамках фестивалю відбулися майстер-класи за участю народних майстрів Київщини та дітей, святковий концерт «Барви рідної землі» і театралізоване дійство «Слов’янські ігри та забави», організовані зокрема дитячими фольклорними колективами області. Усього у фестивалі взяло участь близько півтора тисячі дітей.

Кращі роботи вихованців-переможців обласних та всеукраїнських виставок були представлені на вулиці народних майстрів. Керівник гуртка БХТ Тетяна провела майстер-клас із соломоплетіння. вихованці відвідали майстер-класи різних напрямків, виготовивши браслети, іконки та розписи. Також відбулося нагородження переможців обласних та всеукраїнських олімпіад з різних навчальних предметів, яку проводив  голова Київської облдержадміністрації Володимир Шандра. Усього очільник Київщини вручив 50 почесних грамот обдарованим дітям з усіх районів області. В цьому блоці Переяслав представляв Володимир Данилюк.

фестиваль «Весна у Київській Русі»

«На цьому фестивалі представлені найкращі роботи фактично з усіх населених пунктів Київщини. Тут ми бачимо наші традиції та історію у найрізноманітніших виробах дитячої творчості – від вишивки до ліплення та випічки. Ми маємо докласти максимум зусиль, аби ці традиції не зникли, а обдаровані діти розвивалися і продовжували творити нашу майбутню культурну спадщину. Звісно, ми зі свого боку підтримуємо і фінансуємо такі творчі заходи. Кошти на культуру, зокрема гуртки дитячої майстерності, виділяються як із обласного, так і центрального бюджетів», – зазначив Володимир Шандра.

Як розповіли організатори, даний фестиваль став своєрідним підведенням творчих підсумків за навчальний рік. У такому форматі він був організований уперше і планується, що стане традиційним.

«Фестиваль продемонстрував не тільки культурне, але й національно-патріотичне виховання наших дітей. Діти, які зростають у традиціях любові до своєї країни, стають справжніми патріотами. І саме в їх руках опиниться майбутнє України, тому ми повинні дбати про їх розвиток та сприяти їх правильному вихованню у патріотичному дусі», – резюмував Володимир Шандра.1