Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
Палять листя - Переяслав у диму
19.10.2018

Місто потопає у смердючому диму від спалювання листя.


Лекторій «Україна молода: війна та влада»
19.10.2018


Зразковий художній колектив «Перлина»
16.10.2018

Хореографічному колективу «Перлина» Будинку творчості дітей юнацтва та молоді присвоєно почесне звання «Зразковий художній колектив»


Вшанували пам’ять метальника Галактіоновича змаганнями
14.10.2018


50-річчя загальноосвітної школи №5
13.10.2018


Головна » Новини » Будинку художньої творчості Переяслава-Хмельницького на фестивалі «Весна у Київській Русі»

Будинку художньої творчості Переяслава-Хмельницького на фестивалі «Весна у Київській Русі»

Голова Київської облдержадміністрації Володимир Шандра

16 травня у селі Копачів Обухівського району на території Центру культури та історії Київської Русі «Парк Київська Русь» відбувся обласний дитячий фольклорно-етнографічний фестиваль «Весна у Київській Русі». Педагоги та вихованці Будинку художньої творчості дітей, юнацтва та молоді міста Переяслава-Хмельницького долучилися до яскравого й колоритного дійства, яке об’єднало понад тисячу двісті гостей та учасників з усіх регіонів Київщини.

Фестиваль був організований Департаментом освіти і науки Київської облдержадміністрації. На території Парку «Київська Русь» були представлені десятки експозицій декоративно-ужиткового, образотворчого мистецтва, святкової та обрядової випічки, які підготували вихованці навчальних закладів і творчих гуртків із різних районів Київщини.

Окрім експозицій, у рамках фестивалю відбулися майстер-класи за участю народних майстрів Київщини та дітей, святковий концерт «Барви рідної землі» і театралізоване дійство «Слов’янські ігри та забави», організовані зокрема дитячими фольклорними колективами області. Усього у фестивалі взяло участь близько півтора тисячі дітей.

Кращі роботи вихованців-переможців обласних та всеукраїнських виставок були представлені на вулиці народних майстрів. Керівник гуртка БХТ Тетяна провела майстер-клас із соломоплетіння. вихованці відвідали майстер-класи різних напрямків, виготовивши браслети, іконки та розписи. Також відбулося нагородження переможців обласних та всеукраїнських олімпіад з різних навчальних предметів, яку проводив  голова Київської облдержадміністрації Володимир Шандра. Усього очільник Київщини вручив 50 почесних грамот обдарованим дітям з усіх районів області. В цьому блоці Переяслав представляв Володимир Данилюк.

фестиваль «Весна у Київській Русі»

«На цьому фестивалі представлені найкращі роботи фактично з усіх населених пунктів Київщини. Тут ми бачимо наші традиції та історію у найрізноманітніших виробах дитячої творчості – від вишивки до ліплення та випічки. Ми маємо докласти максимум зусиль, аби ці традиції не зникли, а обдаровані діти розвивалися і продовжували творити нашу майбутню культурну спадщину. Звісно, ми зі свого боку підтримуємо і фінансуємо такі творчі заходи. Кошти на культуру, зокрема гуртки дитячої майстерності, виділяються як із обласного, так і центрального бюджетів», – зазначив Володимир Шандра.

Як розповіли організатори, даний фестиваль став своєрідним підведенням творчих підсумків за навчальний рік. У такому форматі він був організований уперше і планується, що стане традиційним.

«Фестиваль продемонстрував не тільки культурне, але й національно-патріотичне виховання наших дітей. Діти, які зростають у традиціях любові до своєї країни, стають справжніми патріотами. І саме в їх руках опиниться майбутнє України, тому ми повинні дбати про їх розвиток та сприяти їх правильному вихованню у патріотичному дусі», – резюмував Володимир Шандра.1