Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Головна » Новини » Верховна Рада перейменувала Переяслав-Хмельницький

Верховна Рада перейменувала Переяслав-Хмельницький

Верховна Рада підтримала за основу та в цілому постанову про перейменування міста Переяслав-Хмельницький в Київській області. Тепер воно має назву Переяслав.

Документ підтримали 267 парламентаріїв.

Так районному центру повернули історичну назву.

Завдяки перейменуванню Переяслава-Хмельницького на Переяслав місту повернули його історичну назву і розвінчали радянський міф про Переяславську раду 1654 року.

"Прийняте Верховною Радою рішення не зовсім в контексті декомунізації. Швидше, оскільки назва міста Переяслав-Хмельницький не містило символіки комуністичного тоталітарного режиму, ми повинні говорити про деколонізацію. Тобто про позбавлення від радянських ідеологічних штампів і кліше", - сказав співробітник УІНП Богдан Короленко.

У 1943 році радянська влада перейменувала Переяслав на Переяслав-Хмельницький, щоб увічнити Переяславську раду 1654 року і роль Богдана Хмельницького.

"Це була демонстрація міфу про одвічне прагнення українського народу до єднання з братнім російським народом. Тому потрібно говорити не стільки про те, що з назви прибрали ім'я Богдана Хмельницького, скільки про деконструкцію радянського міфу про Переяславську раду як про одвічне об'єднання України з Росією. Якого, до речі, насправді не було, це був військово-політичний союз", - підсумував фахівець.



1