Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
Проведение распродаж и скидок на Черную Пятницу
17.11.2022


Прощання із воїном Олексієм Цупилом
14.11.2022


Комендантська година у Київській області: скільки діятиме та яка відповідальність за порушення
29.10.2022

У Київській області продовжили комендантську годину до 6 листопада. Вона діятиме щодня з 23:00 до 5:00.


Нові гральні автомати в онлайн казино Goxbet
19.09.2022


Стоит ли использовать мазь от псориаза
31.08.2022

Псориаз — это заболевание, поражающее кожу. Он вызывается аномальным ростом клеток дермы. Аномальный рост клеток кожи, в свою очередь, вызывает воспаление и боль. Воспаление может привести к образованию рубцов и некрасивых шрамов.


Головна » Новини » Великокаратульці за об’єднання з Переяславом

Великокаратульці за об’єднання з Переяславом

У четвер, 7 липня, відбувся схід села Велика Каратуль. Актова зала сільського будинку культури була переповнена. На порядок денний було винесено доленосне рішення – із якою громадою та на яких умовах об’єднуватися. На зібрання приїхали перший заступник міського голови Григорій Карнаух, голова РДА Андрій Пряхін.

Сільський голова Олександр Середній розповів, що це питання уже неодноразово обговорювалось на сесії сільської ради. Була пропозиція від сільської ради Студеників об’єднатися громадам сіл Переяславське, Козлів, Студеники, Соснівка, Сомкова Долина та Велика Каратуль. Депутати сільської ради також розглядали можливість створення громади на базі сіл Строкова, Помоклі, Мала Каратуль та Велика Каратуль. Проте жоден із цих варіантів об’єднання не задовольнив депутатів. Причому, як зазначив доповідач, обговорення було не голослівне, всі плюси і мінуси таких новоутворень детально обраховувались. Депутати прийшли до висновку, що найліпше для громади села стане після об’єднання із містом Переяславом. Тож сьогодні на зібранні селяни мають або підтримати думку своїх депутатів, або заперечити її.

– У будь-якому разі самостійно сільська рада села не зможе існувати. Коштів, які залишаються у бюджеті, ледве вистачає на оплату за енергоносії та заробітну плату. Ніяких грошей на ремонти чи розвиток села немає і не передбачаються, – зазначив Олександр Середній.

Григорій Карнаух з цього приводу запевнив, що міська влада не проти об’єднання із громадою Великої Каратулі. Пропозицію цій громаді керівництво міста не надіслало через те, що землі міста та Великої Каратулі не межують, а згідно із законом, об’єднання можливе лише за умови спільних меж:

– Тому запрошення обговорити це питання отримали сільські громади Дем’янець, Гайшина та Стовп’яг. Якщо гайшинці дадуть згоду, тоді місто зможе приєднати до себе і громаду Великої Каратулі. Якщо такої згоди не буде, а бажання об’єднатися у наших громад залишиться, будемо проводити подальші консультації із обласною радою, як ми маємо вчинити, аби виконати побажання наших громад.

Голова райдержадміністрації Андрій Пряхін свій виступ розпочав із такого повідомлення:
– У разі відмови від добровільного об’єднання громад у 2017 році буде примусове об’єднання. І Переяслав-Хмельницький район у «верхах» уже розділили на три громади: Березанську, Ташанську та Переяславську. Суть цієї реформи полягає в тому, що громадам надають не лише певні права, а хочуть покласти і відповідальність за прийняті громадою рішення. Люди мають вирішувати, як і де заробляти гроші на розвиток та куди їх потратити передусім.

Андрій Володимирович зазначив, що він, як і більшість людей, проти того, аби наш район був розділений:
– Усі переяславці виграють лише у тому разі, коли ми залишимося єдиною громадою, як єдиною має бути і вся Україна.

Під час голосування переважна більшість жителів села проголосувала за об’єднання із Переяславом. Проти було лише двоє пристуніх.1