Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Запрошення на свято Колодія у Переяславі
03.02.2023


Головна » Новини » Великокаратульці за об’єднання з Переяславом

Великокаратульці за об’єднання з Переяславом

У четвер, 7 липня, відбувся схід села Велика Каратуль. Актова зала сільського будинку культури була переповнена. На порядок денний було винесено доленосне рішення – із якою громадою та на яких умовах об’єднуватися. На зібрання приїхали перший заступник міського голови Григорій Карнаух, голова РДА Андрій Пряхін.

Сільський голова Олександр Середній розповів, що це питання уже неодноразово обговорювалось на сесії сільської ради. Була пропозиція від сільської ради Студеників об’єднатися громадам сіл Переяславське, Козлів, Студеники, Соснівка, Сомкова Долина та Велика Каратуль. Депутати сільської ради також розглядали можливість створення громади на базі сіл Строкова, Помоклі, Мала Каратуль та Велика Каратуль. Проте жоден із цих варіантів об’єднання не задовольнив депутатів. Причому, як зазначив доповідач, обговорення було не голослівне, всі плюси і мінуси таких новоутворень детально обраховувались. Депутати прийшли до висновку, що найліпше для громади села стане після об’єднання із містом Переяславом. Тож сьогодні на зібранні селяни мають або підтримати думку своїх депутатів, або заперечити її.

– У будь-якому разі самостійно сільська рада села не зможе існувати. Коштів, які залишаються у бюджеті, ледве вистачає на оплату за енергоносії та заробітну плату. Ніяких грошей на ремонти чи розвиток села немає і не передбачаються, – зазначив Олександр Середній.

Григорій Карнаух з цього приводу запевнив, що міська влада не проти об’єднання із громадою Великої Каратулі. Пропозицію цій громаді керівництво міста не надіслало через те, що землі міста та Великої Каратулі не межують, а згідно із законом, об’єднання можливе лише за умови спільних меж:

– Тому запрошення обговорити це питання отримали сільські громади Дем’янець, Гайшина та Стовп’яг. Якщо гайшинці дадуть згоду, тоді місто зможе приєднати до себе і громаду Великої Каратулі. Якщо такої згоди не буде, а бажання об’єднатися у наших громад залишиться, будемо проводити подальші консультації із обласною радою, як ми маємо вчинити, аби виконати побажання наших громад.

Голова райдержадміністрації Андрій Пряхін свій виступ розпочав із такого повідомлення:
– У разі відмови від добровільного об’єднання громад у 2017 році буде примусове об’єднання. І Переяслав-Хмельницький район у «верхах» уже розділили на три громади: Березанську, Ташанську та Переяславську. Суть цієї реформи полягає в тому, що громадам надають не лише певні права, а хочуть покласти і відповідальність за прийняті громадою рішення. Люди мають вирішувати, як і де заробляти гроші на розвиток та куди їх потратити передусім.

Андрій Володимирович зазначив, що він, як і більшість людей, проти того, аби наш район був розділений:
– Усі переяславці виграють лише у тому разі, коли ми залишимося єдиною громадою, як єдиною має бути і вся Україна.

Під час голосування переважна більшість жителів села проголосувала за об’єднання із Переяславом. Проти було лише двоє пристуніх.1