Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Запрошення на свято Колодія у Переяславі
03.02.2023


Головна » Новини » Переяславщину відвідали керівники Уряду та представники Київської ОДА

Переяславщину відвідали керівники Уряду та представники Київської ОДА

Переяславщину відвідали керівники Уряду та представники Київської ОДА

Днями Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко, Міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський та голова Київської ОДА Володимир Шандра з робочою поїздкою відвідали філію “Переяславське” товариства з обмеженою відповідальністю сільгосппідприємства “Нібулон”, що у Переяслав-Хмельницькому районі на Київщині, повідомляється на сайті КОДА. Учасниками наради, від виробників сільськогосподарської продукції, виступили основні зернотрейдери.

Тематика зустрічі стосувалася питання обговорення розвитку українського аграрно-промислового комплексу, який в подальшому планують переорієнтовувати, у більшій частині, на переробку починаючи від зернових та закінчуючи готовою продукцією.

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк наголосив, що зараз Україні необхідно відходити від сировинної складової в аграрному секторі, спільно з внутрішніми і зовнішніми інвесторами будувати переробку, створювати робочі місця і захоплювати не тільки ринки через експорт зернових, але також виходити на ринки з якісними продовольчими товарами, де буде написано: «Якісно зроблено в Україні».

«Нам потрібна переробка в аграрному секторі. Виходити на зовнішні ринки не тільки із зерновими, а і з готовою продукцією, яка має додану вартість, може конкурувати. А сьогодні вона може конкурувати з будь-якою іншою іноземною продукцією», – підкреслив Глава Уряду.

Під час наради під керівництвом Прем’єр-міністра України, обговорили також очікуванні перспективи від надходжень аграрного сектору. Арсеній Яценюк повідомив, що в поточному році прогнозується валютна виручка від реалізації сільськогосподарської продукції в обсязі 6 мільярдів американських доларів.

«Станом на теперішній момент ранніх зернових в Україні зібрано на 2 мільйона тонн більше, ніж минулого року. Очікується, що протягом поточного року кожен третій долар, який надійде в Україну, буде долар від аграрного сектору» – наголосив Глава Уряду.

Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко, розповідаючи про перспективи аграрного сектору наголосив, що «Україна входить в ТОП-3 світових експортерів зерна та має стратегічне значення у забезпеченні глобальної продовольчої безпеки світу».

Міністр аграрної політики та продовольства України нагадав, крім базових експортних культур Україна посідає восьме місце у світі за експортом курятини. Олексій Павленко поінформував, що нещодавно вдало завершено переговори щодо поставок столових курячих яєць до Ізраїлю. Дозвіл отримали перші дві українські компанії. Крім того, Міністерство отримало офіційну пропозицію від Єгипту щодо поставок української курятини в обсязі понад 12 тис тонн.

«Наша мета – відкривати нові зовнішні ринки. Це спільне завдання Міністерства, бізнесу, експортерів та трейдерів. Ми завжди відкриті для співпраці та будь-яких ваших пропозицій», – звернувся Олексій Павленко до учасників наради.

Міністр аграрної політики та продовольства України також заявив, що географія українського аграрного експорту змінюється.

«Наразі наші пріоритети азійський, європейський та африканський ринки, до яких аграрний експорт зростає. Експорт до Європейського Союзу сягає майже 5 млрд доларів. До Азії поставляємо продукцію на 6,6 млрд доларів. Наприклад, ринок Китаю ми відкрили для 22-х українських компаній», – наголосив Олексій Павленко.

У свою чергу голова Київської ОДА Володимир Шандра зазначив, що Київщина має унікальні можливості завдяки своєму географічному розташуванню.

«Зараз головне у роботі агропромислового комплексу – забезпечити продовольчу безпеку та створити вільний ринок експорту зернових. Станом на сьогодні за виробництвом зерна область – серед четвірки перших, а за виробництвом окремих видів тваринницької продукції та виробництвом яйця на першому місці», – зазначив голова Київської облдержадміністрації.

Також Володимир Шандра додав, що тематику питань розвитку аграрного сектору варто розглядати від двома кутами зору: «З одного боку потрібно обдумувати яким чином можна полегшити життя аграріям, з іншого боку – яким чином цей сектор економіки зробити більш прибутковішим».1