Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Запрошення на свято Колодія у Переяславі
03.02.2023


Головна » Новини » Урок-мандрівка «Як народжується бандура»

Урок-мандрівка «Як народжується бандура»

Урок-мандрівка «Як народжується бандура»

Музей кобзарства Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» стоїть на шляху популяризації традиційної гілки української народної культури – кобзарства. З цією метою в закладі проводяться культурологічні та культурно-просвітницькі заходи. Вже декілька років поспіль працівники музею організовують уроки-мандрівки для учні Переяславських шкіл. Один із них відбувся 30 вересня 2016 року. В цей день до Музею кобзарства завітали учні Переяслав-Хмельницької ЗОШ № 1 та № 2. Під час уроку-мандрівки вони зустрілися з учнями Київського кобзарського цеху Василем Жоваником і Юрієм Єжелем та братчиком цього ж цеху – Жданом.

Розпочався захід із виконання дум або «козацьких плачів» у виконанні носія кобзарської традиційної культури братчика Ждана. Справжнє захоплення в учнів викликало споглядання самого процесу виготовлення бандури. Василь Жованик розповів та показав всі етапи її виготовлення. До майстер-класу по створенню традиційного українського інструменту змогли долучиться і присутні на заході учні. Це дало їм змогу відчути на собі всю трудомісткість та відподальність даного ремесла.


Автор: Світлана Тетеря, завідувач науково-дослідного сектора «Музею кобзарства»

1