Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Запрошення на свято Колодія у Переяславі
03.02.2023


Головна » Новини » «Треба» у виборі майбутної професії

«Треба» у виборі майбутної професії

Вдало обрана професія дає можливість реалізувати себе, бути затребуваним фахівцем та задоволеним життям.
«Треба» у виборі майбутної професії

13 листопада 2018 року учні 9-х класів, Переяслав-Хмельницької ЗОШ І-ІІІ ст. №5, разом з фахівцем центру зайнятості розглянули останню складову «треба» з формули вибору професії.

На сьогодні в світі і зокрема в Україні, склалась така ситуація, що найбільш затребувані робочі та технічні спеціальності – будівельники, токарі, столяри, водії та інші, а от випускники вищих навчальних закладів, роботу за фахом не завжди можуть знайти.

Відбулось перенасичення ринку деякими представниками професій, зокрема це юристи та економісти.

Тому обираючи професію обов’язково потрібно поцікавитись: «На які професії чи спеціальності є потреба на ринку праці? Де обраний фах користується попитом? На яких підприємствах є робочі місця відповідного профілю? Який рівень освіти і кваліфікації вимагає професія? Які вимоги вона висуває до стану здоров’я?»

Дати відповідь на ці запитання фахівець з профорієнтації запропонувала за допомогою вправ: «Мої можу», «Барометр професій».

При виборі майбутньої професії важливо розглядати всі складові формули професій: «хочу»- «можу» – «треба». Тому що, коли відповідально попрацювати над кожною складовою, в результаті вони обов’язково перетнуться між собою і народиться свідомий вибір професії.



1