Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Головна » Новини » Переяславщина святкувала 90-річчя утворення району

Переяславщина святкувала 90-річчя утворення району

Переяславщина святкувала 90-річчя утворення району

У суботу 16 листопада на центральній площі Переяславщина щедро відзначила свій ювілей – 90-річчя утворення району та День працівників сільського господарства. Голова Київської обласної ради Олександр Качний, та заступник голови КОДА Володимир Максименко, вітаючи зі сцени господарів свята та гостей, наголосили, що Переяслав-Хмельницький район замає лідируючі позиції по Київській області.

Тож святкувала Переяславщина як і належить кращим: з великою кількістю різних заходів та локальних подій з ранку і до темна. Ключовим моментом святкування були урочистості на головній сцені з вітанням гостей та нагородженням активістів і трудівників району.

Розпочали величною ходою через усю площу делегацій усіх сільських громад. З гербом району колону очолив ветеран спорту, багаторазовий переможець різних змагань Віталій Ткачук, перед цим він же урочисто піднімав і прапор району на флагштоці. За ним ішли 34 коровайниці, сповнюючи дійство веселковим розмаєм українських костюмів та стрічок, а за ними – представники сільських рад. Більшість поставилася до своєї участі в цій величній ході відповідально і творчо: в костюмах та з квітами, повітряними кульками, стрічками ішли представники місцевих творчих колективів, спортивних команд, найшановніші люди громади. Особливо вирізнялися делегації Дівичок, Вовчкова, Улянівки, Єрківець, Помоклів, Поліг-Яненок, Лецьок, Пристрім, Жовтневого, Хоцьок, Соснови, Виповзок, Гланишева, Дем‘янець та інш. Парад громад на сцені приймали всі почесні громадяни та керівники району, у тому числі і минулих років. Ведуча свята Тетяна Палатна упродовж ходи оголошувала про здобутки кожної сільської ради.

Як підтвердження того, що район по праву займає перші місця в області, а на урожай цьогорічної нашої ниви – 200 тисяч тонн збіжжя – доклали своє праці багато трудівників, була тривала церемонія нагородження кращих представників Переяславщини. Її розпочали з віншування п’ятірки людей, які цього року удостоєні звання “Почесний громадянин району”. Андрій Недяк, голова РДА та Володимир Лисюченко, голова райради, вручили стрічки та нагрудні знаки Ользі Нозі, Григорію Поралу, Олександру Середньому, Олександру Пироговському та Володимиру Якименку. Гості з області продовжили церемонію і з нагоди ювілею району відзначили почесними грамотами, подяками облдержадміністрації та облради з врученням годинників, цінних подарунків Галину Герасько, вчителя Жовтневої школи, Ірину Пурденко, начальника відділу районного центру соціальних служб, Галину Кучеренко, директора соціального гуртожитку, Миколу Гриценка, художнього керівника РБК, Раїсу Лучіну, радника голови райради, Михайла Гича, заступника директора ТОВ “Роланд-груп”, Григорія Порала, директора ПОАФ “Україна”, Катерину Кондратенко, Єрківецького сільського голову, Валентину Губар, заступника голови РДА.

На відзначення професійних здобутків передовиків агровиробництва району Почесною грамотою міністерства аграрної політки і продовольства України нагороджено Юрія Павлушка, директора ПП “Соснова”, почесною грамотою КОДА – Олександра Ярему, директора ПП “Євронива” та “Земля Переяславщини”, почесною грамотою облради – Івана Забару, директора ТОВ “Стейкагро”, подякою КОДА – фермера Віталія Бебешка, почесною грамотою департаменту АПК КОДА – фермерів Володимира Романенка і Олександра Кузьменка.

Крім того спільними подяками голови РДА та райради і грошовими винагородами (200 грн.) були відзначені понад шість десятків сільських трудівників.

Жителів Переяславщини зі святом привітали міський голова Олександр Шкіра, який вручив подяки Володимиру Яремі, керівнику ПП “Строкова-Агро” та фермеру Василю Соловці. Мер Березані привіз вітання від своєї територіальної громади і на подарунок оригінальну замальовку Тараса Шевченка. Представник Бориспільської міської ради вручив книгу про Бориспільщину і творця державного гімну Павла Чубинського. На святі вітала громаду і Ілона Куровська як заступник голови Бриспільської РДА.

Тривалу церемонію нагородження та вітань доповнювали творчі виступи артистів Миколи Гриценка, Лідії Ющишиної, танцювального колективу “Ластівка”, хору “Дніпрові хвилі”. Всіх гостей свята частували короваями.1